Když si tak vzpomenu na svoji svatbu, rozhodně by se o přípravách na ni nedalo říct, že probíhaly v klidu. Nejen, že jedinou úpravou mého účesu byla trvalá aplikovaná cca měsíc před obřadem, ale moje maminka na mě párala stehovačku ještě v autě cestou na radnici… Aby vaše svatba vypadala míň jako výprava komediantů a víc jako solidní obřad, mám pro vás několik tipů od profesionálů, které jsem vyčetla v publikaci Naše svatba od A do Z, kterou dostanete i na vaší matrice.
Šaty je nejlépe pořídit v půjčovně, a to raději s předstihem, abyste si mohla opravdu vybrat a nebyla tlačena časem. Pokud se vdáváte v požehnaném stavu (ano, i dnes se to občas stává), počítejte s tím, že se vaše postava může do svatby poněkud pozměnit.
Když budete vědět, jak šaty vypadají, vezměte jejich obrázek a vydejte se ke své oblíbené a vyzkoušené kadeřnici (nejraději tak měsíc dopředu). Ta vám poradí, jaký účes by se hodil k vám, k vašim vlasům a především k vašim šatům. Provede také zkoušku, takže ve svatební den už budete vědět, do čeho jdete. Jestli si chcete být opravdu jistá výsledkem, dohodněte si i odborné nalíčení od kosmetičky. Ona i kadeřnice mohu pak před svatbou přijít k vám domů nebo se k nim objednáte.
Před svatbou se pořádně vyspěte, dejte si relaxační koupel a pleťovou masku. Dříve, než se obléknete do gala, udělejte si vlasy a líčení (během procedury by se šaty mohly ušmudlat nebo pomačkat). Při jejich oblékání buďte opatrná, o asistenci poproste někoho z příbuzenstva nebo kamarádku. Budete-li je přetahovat přes hlavu, dejte si přes vlasy a tvář hedvábný kapesník, aby se celá ta paráda neponičila.
Nakonec ještě pár kapek svůdného jemného parfému na místa, kde vám právě teď docela dost tepe krev, kytku do ruky a šup do nového života. :-)
Reklama