Za okny to vypadá, že zimě už definitivně odzvonilo a přichází většinou z nás tolik očekávané jaro. Příroda se pod blahodárnými slunečními paprsky probouzí ze zimního spánku, objevují se první jarní květiny, první pupeny na stromech… Ale jak jsme na tom my?
S krásným jarem bohužel přichází ruku v ruce i jarní únava. Zima dala našemu tělu pořádně zabrat - nedostatek vitamínů, sluníčka a často i pohybu se zákonitě musí někde projevit. Jak se tedy vyrovnat s těmito nepříjemnými stavy? Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou dostat se co nejdříve zpátky do správné formy, dobře se nejenom cítit, ale i vypadat.

- Ještě v posteli si trošku zacvičte. Nezaberete to víc než pět minut a zaručeně pomůže proti malátnosti. Nejprve si chvíli „zajezděte na kole“, potom zvedněte nohy a zadeček a udělejte tzv. svíčku. Tento jednoduchý cvik má skvělé účinky na vaše zdraví i krásu. Normalizuje činnost štítné žlázy, zvyšuje odolnost proti angíně a nemocem z nachlazení, pomáhá proti vzniku křečových žil a v neposlední řadě prokrvení hlavy, k němuž při cviku dochází, působí proti vytváření vrásek v obličeji.

- Vypijte co nejvíc čisté vody nebo minerálky. Dostatek tekutin je nutný pro krásnou a svěží pleť a zároveň pomáhá udržovat správnou činnost zažívání.

- Opláchněte si obličej minerálkou, dodáte pleti minerály a stopové prvky.

- Prokrvte pokožku celého těla krátkou masáží měkkým kartáčem ve sprše nebo po osušení suchou froté žínkou.

- K snídani si místo kávy raději dejte zeleninovou nebo ovocnou šťávu.
- Alespoň jednou týdně dopřejte pleti výživnou nebo hydratační masku.
- Máte-li nečistou pleť, připravte si koupel ve vlažné vodě s hrstí pšeničných klíčků v plátěném pytlíčku. Klíčky jsou bohatým zdrojem vitamínů A, C, B 12 a mnoha stopových prvků a minerálů (vápníku, fosforu, draslíku, sodíku, železa, jódu, chlóru a zinku). Bylo by fajn je občas zařadit i do našeho jídelníčku.

Brzké překonání všech nemilých průvodních příznaků nastupujícího jara a hodně zdraví, lásky a sluníčka přeje

Lora
Reklama