Nejnovější zpráva z poslanecké sněmovny šokovala ženskou polovinu obyvatel naší republiky, nelze však jednoznačně říci, zda kladně či záporně. To záleží na tom, v jakém životním stádiu se ona dáma či dívka nachází a jakého má doma manžela…
Poslanecká sněmovna totiž minulý týden schválila novelu zákona o zdravotních službách, ve které souhlasí a navrhuje plně finančně podpořit výstavbu tzv. marodních domů.
Nejdříve se zdálo, že některá nepozorná písařka při sestavování hlasovacího plánu jen špatně opsala původní návrh poslankyň Mráčkové a Dráčkové, které již několik let bojují za možnost zřízení tzv. porodních domů, kde by měly ženy možnost alternativních porodů pod dohledem zdravotního personálu, ale po zjištění, že tomu tak není, opustily tyto poslankyně jednací sál a nezúčastnily se hlasování.
Nápad marodních domů ze zrodil v hlavách poslanců Kašlíka (ČSSD) a Rýmičky (ODS). Jde v podstatě o to, že většina mužské populace nedostává potřebnou podporu své rodiny a blízkých v okamžicích, kdy je skolí zákeřné nemoci, které však dle nechápavé lékařské komory nepatří mezi ty, jenž jsou nutné řešit hospitalizací. Do marodních domů by mohl nastoupit každý muž, u kterého se začínají projevovat příznaky rýmy, kašle či podobných závažných onemocnění. Ke standardní péči v tomto zařízení přísluší pravidelný přísun teplého (nikoliv vařícího) čaje a vitamínů příjemným personálem, naklepávání polštářů, studené či teplé obklady dle přání, jídlo pětkrát denně - výběr z osmi druhů, duchovní útěcha apod. Zaručen je naprostý klid, dle přání je možno poslouchat relaxační hudbu či sledovat TV.
Standardní péče je plně hrazena zdravotními pojišťovnami, jen nadstandard (thajské masáže, manikúra, pedikúra, předčítání knih apod.) je nutné hradit. Počítá se s tím, že nebudou povoleny návštěvy rodiny vzhledem k tomu, že by mohlo docházet k narušení léčby či rozrušení pacienta.

Pro Ženu-in poslanecká zpravodajka
Reklama