Víte, že léčebným a preventivním účinkům obyčejné cibule se věřilo již v době stavby Cheopsovy pyramidy? A pokud i vy právě kašlete, smrkáte a kýcháte, zkuste jí důvěřovat stejně, jako to dělaly naše babičky a prababičky a možná, že díky této přírodní medicíně nebudete muset sáhnout po chemických lécích.
Co všechno vlastně cibule obsahuje? Jsou to bílkoviny, draslík, cukry, vitamíny B a C, fosfor, karoten, biotin a další látky, které podporují trávení a činnost jater, žlučníku a slinivky břišní, uklidňují nervy, pročišťují trávící ústrojí, mají mírně močopudný účinek a působí proti nachlazení a hlístům.
Cibule prý pomáhá i proti padání vlasů. Stačí pravidelně postižené místo masírovat překrojenou cibulí. Vlasová pokožka tak získá cenné vitamíny, které regenerují vlasové kořínky a pomáhají vlasům růst. A v letních dnech nezapomeňte, že podle odborníků je nejlépe potřít vosí bodnutí cibulovou šťávou.

Chcete-li vyzkoušet cibulovou terapii, udělejte si cibulový sirup – 100 g cibule pokrájejte na větší kousky a spolu se 100 g krystalového cukru vařte v půl litru vody do zhoustnutí. Potom vše přeceďte přes řidší plátýnko nebo jemný cedníček. Užívejte jednu lžičku sirupu 3 x denně.