Dnes už málokterá nevěsta volí ušití svatebních šatů. Současným trendem jsou svatební půjčovny, kde se jako mávnutím kouzelného proutku změníte v nevěstu svých snů. I když není vypůjčení svatebních šatů a doplňků zrovna levná záležitost, svatba je přece jen událost, která se v životě zas tak často neopakuje a být za krásnou nevěstu jen pro ten jeden den s velkým D je snem každé zamilované ženy. A co na tom, že to stojí nějakou tu korunu?
Zjišťovali jsme půjčovné v pražských salonech, kde opravdu najdete šatů podle svého přání - ceny se pohybují od 2000 do 8000 korun. Argumentem některé budoucí nevěsty může být i fakt, že za tyto peníze si člověk kolikrát koupí vlastní šaty, ale když navštívíte několik butiků, zjistíte, že většina šatů je v barvách tmavších a střihem nepřipomínají svatební šaty ani zdálky. V mimopražským salonech se půjčovné pohybuje níž, a to v rozmezí 1800 až 3800 korun. Nutno podotknout, že ve větších, ale dražších salonech mají větší výběr.
A co zrovna teď letí? Je to princeznovský komplet, který tvoří široká nabraná sukně a krajkovým lemem a upnutý korzetový živůtek. Vršek šatů bývá vzadu na rafinovaně skrytou šněrovačku, takže i nevěsta trochu kypřejších tvarů se může pohodlně zašněrovat, jak je jí to příjemné. Navíc, vnitřní korzet dá vyniknout nadzdviženému poprsí, což působí velice sexy. Eleganci celku samému dodávají spadlá ramínka a lodičkový výstřih. Ramínka spolu s odhalenou hrudí, krkem a částí ramen vypadají velmi svůdně a nevinně.
Vedle tohoto typu šatů samozřejmě letí i moderní střihy, úzké šaty s boa či jemnou kožešinkou. Na svatbu se už dávno nenosí jen barva bílá, ale také krémová a světle modrá. Růžová trochu ustupuje, protože se poslední dobou vdávají dámy spíš starší, které se v růžové necítí nejlépe. Doba nevěstinek v čerstvých osmnácti letech je již historií.

Redakční tip:
Prohledejte šatník maminek, móda šedesátých a sedmdesátých let je právě IN a ty poklady, které nosily naše matky a tety stojí za provětrání. Třeba zrovna na svatbě :-). Navíc stříbrné, zlaté a vůbec blýskající se látky jsou zrovna teď to pravé ořechové… (I naše redakční novomanželka Klára se vdávala v originál stříbřitých minišatech z 60. let a moc jí to slušelo. Pozn. JB)
Reklama