Drogerie a parfumerie jsou plné, ba přeplněné přípravky k pěstění krásy a hygieny. Jak se v nich vyznat a které použít pro intimní očistu? Co když některá mýdla sice nádherně voní, ale ruší svou intenzitou partnerův požitek, neboť si připadá jako v exotické botanické zahradě, a ne jako s ženou v lůžku?

MUDr. Radim Uzel praví:
„K intimní hygieně není třeba kdovíjak drahých přípravků, v podstatě stačí pouze voda a ručník. Pokud žena používá mýdlo, doporučuje se neparfemované, nejlépe dětské. V posledních letech se prodávají různé intimní gely. Nejsou přímou součástí hygieny, nýbrž sexuální pomůckou, napomáhající k příznivějším pocitům a v neposlední řadě také snižující nebezpečí sexuálně přenosných nemocí, zejména proto, že chrání před drobným poraněním sliznice.
Výplachy pochvy rozhodně nedoporučuji, u zdravé ženy jsou jednoznačně škodlivé, neboť se tím odstraňují příznivě působící bakterie mléčného kvašení, které představují v pochvě jakousi „zdravotní policii“, chránící ženu před záněty pochvy. Výplachy jsou vhodné jedině ze zdravotních důvodů u některých nemocí, nebo v rámci lázeňských gynekologických procedur, ale vždy o tom musí rozhodnout lékař.”


připravila
Reklama