Zahoďte šminky, hřebeny a holítka. Místo lodiček na podpatku zakupte tenisky, místo sukně s rozparkem pohodlné kapsáče. Muži nestojí o načinčané umělé krásky. Touží po přírodních dívkách do nepohody. Alespoň to tak tvrdí profesorka Kamila Mastná z Institutu pro výzkum pohlavní přitažlivosti, který sídlí v obci Rozkoš nedaleko Prahy.
„Naše výzkumy, které jsme provedli na reprezentativním vzorku mužské populace, ukazují jednu podstatnou věc. Muži netouží po zmalované panence vrávorající na vysokých podpatcích, jak se nám to snaží namluvit zábavní průmysl. Muži chtějí ženu přirozenou,“ říká paní Mastná. „Chápu, že pro mnoho žen je tato pravda velmi krutá, ale kdo se chce mužům líbit, bude se muset přizpůsobit, jinak skončí v osamění.“
Aby ženy nebyly na tento problém samy, přišla paní Mastná s geniální myšlenkou – založila vzdělávací agenturu nazvanou „Přirozeně krásná“. Na několikadenních i několikatýdenních seminářích zde mohou zájemkyně z celé republiky získat dovednosti, které je přiblíží k vysněnému mužskému ideálu. A jaké kurzy v rámci semináře probíhají? Například: Tepláky a flanelová košile – základ šatníku. Jak udržet vlasy a pleť v přirozeném odstínu. Jak žít bez kosmetického kufříku. Denní hygiena v pěti minutách.
Je obdivuhodné, že s tak převratnou myšlenkou přišli právě čeští výzkumníci z nevelké vísky u Prahy. Po neslavném účinkování našich hokejistů na olympijských hrách má zase konečně republika osobnosti, jejich výsledky se můžeme bez ostychu chlubit třeba i v zámoří.

Erika Chlupatá
Reklama