Připadá vám, že letošní zima je už nějak příliš dlouhá? Že dny jsou šedé a jednotvárné, ulice ušmudlané a vaše nálada pod psa? Nemůžete se dočkat opravdového jara se slunečními paprsky, které vás zahřejí nejen na těle, ale i na duchu? Nevěšte hlavu a posviťte si na svůj splín.
O tom, že světlo má blahodárný vliv na lidskou psychiku, věděli už antičtí lékaři, kteří používali světelné paprsky jako lék. Jak člověk prožívá nedostatek světla by mohli vyprávět i obyvatelé severských zemí. To my tady ve středu Evropy si ještě můžeme pískat. Přesto mnoho z nás velmi těžce snáší delší období bez pořádného slunečního světla, které každoročně začíná podzimem a končí někdy zjara. Chybí-li nám světlo, cítíme se unavení, otrávení, nemůžeme se soustředit a dokonce můžeme být více náchylní k nemocem. Můžeme se s tím smířit. Ale můžeme také sami pro sebe něco udělat. Třeba tím, že začneme s fototerapií.
Tipem právě pro vás je lampa ORIGINAL BRIGHT LIGHT od firmy Philips. Díky ní lze předcházet negativním pocitům ze tmy a sychravého počasí, jakými jsou duševní rozladění a deprese, úzkost a strach, únava, nedostatek energie, pocit sklíčenosti, chuť na sladkosti (a tím i přibírání na váze), špatné soustředění, impotence, častá virová onemocnění. Lampa ORIGINAL PHILIPS BRIGHT LIGHT poskytuje nemlhavé bílé světlo o intenzitě 2 500 – 10 000 luxů (intenzitu světla je možno regulovat), má nízké nároky na spotřebu elektrické energie (spotřebuje cca tolik jako 100 W žárovka), má životnost nejméně 10 000 hodin a může být snadno recyklována. Je mobilní, takže je možné ji snadno postavit na stůl nebo pověsit na zeď. Před užíváním lampy pro fototerapii se raději poraďte s očním lékařem, zda je tato terapie právě pro vás vhodná, stejně tak s lékařem konzultujte současné užívání některých léků (antibiotika, psychofarmaka aj.)
Zlepšení jako větší výkonnost v práci, vyrovnanost, pocit pohody a pevnější zdraví by se mělo dostavit během několika týdnů používání lampy.

Pokud chcete takovou lampu mít doma, můžete ji koupit ve specializovaných prodejnách nebo přímo kontaktovat firmu: MERCANT spol s.r.o., U krbu 17, 100 00 Praha 10, TEL: 02/74779161, kde vám ochotně vyjdou vstříc.