Letošní londýnský módní týden zahájil provokativní polský návrhář Arkadius představením své podzimní a zimní kolekce, která nese případný název Dům rozkoše. Arkadius předvedl nikoli standardní módní přehlídku, ale velkolepou show – jeho modelky se provokativně vlnily po molu v krajkových kalhotách a sukních posypaných růžovými květy, povalovaly se nonšalantně po rudých pohovkách se šarlatově nalíčenými rty a obličeji potaženými těsnou síťkou. Mužští modelové se promenádovali na vysokých podpatcích v těsných oblecích v kombinaci kůže a síťovina a společně se svými kolegyněmi si vyměňovali a svlékali části obleků, a dokonce i prádla. Celá show působila velmi eroticky, místy hravě a někdy až agresivně.
Dvě poslední Arkadiovy přehlídky se nazývaly „Prostituce?“ a „Panna Marie nosí kalhoty“, přesto návrhář sám ostře popírá, že by v jeho tvorbě zaznívaly kontroverzní tóny. Jak řekl novinářům po přehlídce (sám oděn do černého obleku s růžemi a s obličejem zahaleným síťkou): "Všechno je to o anglické, velmi rebelské, anglické růži.“
Pravým protipólem provokativní Arkadiovy kolekce byly modely irského návrháře Paula Costelloe. Jeho kolekce byla poctou pravé romantice. Costelloe využil přírodních materiálů, aby vytvořil „lidový“ skoro-Edwardian look: vývrtkově zakroucené modely s dlouhými volnými rukávy, kabáty až na zem, vlněné svetry, volné šaty a boty se šněrováním.
Reklama