Říká se, že člověk chce vždycky to, co nemá. Když jste blondýna s rovnýma vlasama, pravděpodobně budete toužit po vlnitých černých vlasech. Jste-li bruneta, chcete být blond. Pokud máte malá prsa, zřejmě byste raději větší. Ale dme-li se vaše hruď jako horský masiv, toužíte po drobných jedničkách. Jen po jednom snad prahne skoro každý – mít pěkně vybarvenou a zdravě vyhlížející pleť.
Důkazem jsou davy chytající každé léto bronz na plážích, březích řek a rybníků, loukách a balkónech. Zejména ženy bývají mistryně v opékání. Určitě je znáte od moře. Vydrží ležet dlouhé hodiny bez hnutí na lehátku nebo osušce a natáčet se ke slunci jako slunečnice. Zle se rozkřičí na každého, kdo na ně byť jen na okamžik hodí stín. V pravidelných intervalech se otáčejí z břicha na záda a ze zad na břicho. Mažou se jen zřídka, případně nějakým velmi nízkým faktorem, protože tu nejsou od toho, aby se chránily před sluncem, ale od toho, aby byly hnědočerné. Dost často tahle snaha ale nedopadá zcela k uspokojení lovkyně paprsků. V lepším případě vypadá po sluneční lázni jako koblížek (hnědě s proužkem po straně), v horším případě si vyrobí na těle rudé a žhnoucí spáleniny nebo rovnou puchýře. Jsou samozřejmě i lidé, kterým stačí lehnout si v květnu na dvě hodiny na balkón a zhnědnou do chutné barvy čokolády, ale těch není tak moc. Všechno záleží na typu vaší pleti, na rodinných dispozicích, na tom, kdy a kde se opalujete, a na spoustě dalších faktorů.
Proč tolik žen věnuje obrovské úsilí tomu, aby jejich tělo bylo bronzově hnědé? Opalují se na balkóně, jezdí k moři, chodí do solárka… Je to jasné. Tmavší pleť je sexy, tělo vypadá opticky štíhlejší, schovají se kdejaké nedostatky… Opálení je prostě in. Mužům – až na drobné výjimky – se líbí nápadné ženy, které vyzařují energii a které jsou něčím výjimečné. A právě opálená pleť vypadá nejen krásně, ale také působí na mužovo podvědomé hledání matky pro své budoucí děti, protože bledost se obvykle přisuzuje nezdravým lidem, zatímco osmahlost lidem se zdravým kořínkem.
Chcete i vy skoncovat se svou neduživou bledostí? Vyrážíte na „lov“ a potřebujete oživit své loňské opálení od moře? Možná by váš problém vyřešilo solárium. Například Philips nabízí několik typů solárií pro domácí použití – od obličejového, přes skládací až po solária, jaká najdete v kosmetických salónech a solárních studiích. Všechna vyhovují náročným zdravotním požadavkům a snadno se ovládají.

Více se dozvíte ve specializovaných prodejnách nebo přímo kontaktovat firmu: MERCANT spol s.r.o., U krbu 17, 100 00 Praha 10, TEL: 02/74779161, kde vám ochotně vyjdou vstříc.