
Zahraniční agentury zveřejnily výsledky jednoho italského průzkumu, podle kterého 77% lidí ze 1600 zkoumaných trpí zapomnětlivostí. Během jednoho roku více než třetina z nich zapomněla na výročí blízkého člověka, téměř polovina často nevěděla, kde má zaparkovaný automobil, čtvrtina neustále hledala doklady či klíče od domu a více než 1% lidí dokonce zapomnělo své jméno a příjmení!
Podle německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung zase asi tři miliony Němců ztratilo schopnost dobře číst a psát.
Jak se takovému nebezpečí bránit? Odborníci doporučují: Přečíst alespoň jednu knihu za měsíc. Denně chodit na procházku. Pít dostatek vody. Všechny důležité věci si zapisovat do diáře. I když je vám dvacet, třicet, padesát, sto, učte se nazpaměť básničky, písničky, telefonní čísla a dokonce i čísla na poznávacích značkách aut.
Nový komentář
Komentáře
Čím víc se učím, tím víc zapomínám. Připadám si někdy jako blbec, když v pauze mezi čtením skript přemýšlím, co jsem měla naplánováno dělat, nebo jdu do některé místnosti a nevím, co tam chci.
clarCa: ne, to se mi ještě nepodařilo, ale hledala jsem klíče, které jsem držela v ruce
a už jste někdy hledali druhou rukavici (ponožku, botu), a v zápětí zjistili, že jí máte už oblečenou???
Zacnu hahaha
. Tak my se tady predhanime, ktera ma tu sklerozu lepsi. Ja ustavicne neco hledam.
A nenajdu
, alespon ne hned.
Za tyden zacnu hledat neco jineho a pak najdu tu vec, kterou jsem hledala predtim.
. Hledala jsem tuhle fotak. Prohledala jsem vsechny kabelky, supliky a mista, kde jej obycejne davam a NIC!
Tak jsem volala tem znamym, kteri pochopitelne se pustili prevracet barak vzhuru nohama, aby se pokusili ztraceny fotak najit
Hned, jak se rozbehla u znamych patraci akce, tak muj pohled zabloudil na kuchynsky stul, kde si fotak hovel vedle vazicky s ruzi.
Je to proste nekdy na
A pak se po mne chce, abych se ucila cizi jazyk, kdyz pomalu ani nevim, ci jsem!