Říká se, že pro krásu se musí trpět. Ale proč se trápit nezměrnými pocity hladu, kručením v břiše a dalšími nepříjemnými příznaky, když chce člověk jen trochu zhubnout? Copak to opravdu nejde jinak? Ale jde. Pokud si k hubnutí přiberete správného pomocníka. Jedním takovým může být například přírodní přípravek Chromdiet z nabídky společnosti Walmark.
Díky kombinaci chrómu a různých typů vlákniny tento přípravek ovlivňuje trávicí systém člověka a může být nápomocen při udržování správné tělesné hmotnosti a při boji s nadváhou. Chromdiet pomáhá tlumit pocit hladu a udržovat správnou hladinu cukru a cholesterolu v krvi, příznivě ovlivňuje růst střevní mikroflóry, zlepšuje peristaltiku a chrání před škodlivými vlivy moderního stylu života. Kromě chrómu (jak je patrno z názvu) obsahuje Chromdiet ještě chitosan, inulin a vlákninu z akácie.

Chróm je nezbytný pro správnou činnost inzulínu, hormonu, který reguluje hladinu především cukrů, ale i tuků a bílkovin v krvi. Zvýšený přísun chrómu stabilizuje hladinu cukru v krvi, zásobuje mezi jinými centrum hladu a sytosti, které se nachází v mozkovém podvěsku, a omezuje tak náhlé pocity hladu a chuti na sladkosti.
Chitosan je druh vlákniny získávaný ze skořápek garnátů, krabů a dalších mořských korýšů. Je nestravitelný, při průchodu zažívacím traktem člověka na sebe váže cholesterol a jiné tuky, a tím zvyšuje jejich vylučování z těla ven. Také působí jako antacid, protože snižuje kyselost žaludku, a může být prospěšný při léčbě vředové choroby. Pomáhá též čistit trávicí trakt a uchovávat jej zdravý.
Inulin je získáván z kořene čekanky a patří k představitelům tzv. nestravitelných oligosacharidů. Ve značné míře podporuje růst příznivé střevní bakteriální mikroflóry (bifidobakterií a laktobacilů). Kromě toho ve spojení s vlákninou (chitosanem a vlákninou z akácie) pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, zlepšuje trávení, reguluje vyprazdňování a tlumí pocit hladu. Výzkumy odhalily že inulin má význam pro prevenci rakoviny tlustého střeva, protože zabraňuje mutacím buněk.
Akáciová vláknina (arabská guma) je získávána ze stromů rodu Acacia, zejména kapinice senegalské, které rostou v Africe, především v Senegalu, Nigérii a v zemích západní Afriky. Výrobky s touto vlákninou nepůsobí projímavě ani ve velkém množství nezpůsobují nadýmání. Přispívají ke zlepšení střevní flóry působením na růst bakterií mléčného kvašení a bifidobakterií v jejíchž důsledku se tvoří větší množství mastných kyselin s krátkým řetězcem.

Více informací o Chromdietu a dalších přírodních produktech najdete na www.walmark.cz.