Nejenom při líbání, ale při většině denních kontaktů mezi lidmi, je žádoucí, aby váš dech příjemně voněl a nedělal vám ostudu. Zápach z úst je totiž něčím, co vás může společensky degradovat, i kdybyste přitom měli na sobě šaty od Armaniho a na krku perly. Navíc počítejte s tím, že na 90% vám nikdo z vašeho okolí neřekne, že váš dech není zrovna svěží, protože tohle téma je pořád trochu tabu.
Přitom by se o něm mělo mluvit pokud možno otevřeně a hlavně s důrazem na výsledek. Příčiny nevalného dechu mohou tkvět v několika faktorech. Velmi častou příčinou je špatná nebo nedostatečná péče o zuby a zubní dutinu. Zbytky jídla, které po polovičaté hygieně zůstávají v ústech, mohou ve spolupráci s bakteriálním povlakem způsobovat procesy, které doprovází nepěkný zápach. V takovém případě je třeba zaměřit se na správnou techniku čištění a použít dodatečné metody, jako mezizubní kartáček apod. Na vině může být také zánět dásní neboli parodontóza. Další příčinou někdy bývá omezená tvorba slin, která má pak za následek zvýšenou tvorbu bakterií, jejichž existence je doslova cítit. Vliv na zápach z úst má také váš jídelníček. Pokud konzumujete ve zvýšené míře potraviny jako česnek, cibule, ale také pokud hodně pijete kávu nebo alkohol, nemůžete se divit, že si od vás lidé odsedávají. Pomoci mohou žvýkačky nebo některé speciální přípravky určené pro neutralizaci prostředí v ústech. Váš dech rovněž významně ovlivňují také nemoci. Krátkodobé (nachlazení, záněty mandlí nebo průdušek apod.) je možno řešit za pomoci antibakteriálních pastilek, u dlouhodobých nemocí (cukrovka, onemocnění ledvin či jater) rozhodně požádejte o radu lékaře.
Signal uvedl v loňském roce na trh novinku určenou právě pro ty z vás, kdo mají rádi svěží dech. Zubní pasta Signal Fresh Action je první zubní pasta s kapsulemi, ze kterých se během čištění uvolňuje Hexedrin, jedinečná látka s antibakteriálním účinkem, která je součástí aroma. Obsahuje aktivní systém, který nezakrývá špatný dech v ústech, ale bojuje přímo proti příčinám jeho vzniku a udržuje tak dlouhotrvající svěží dech. Další novinkou je Signal Integral (18 hodinová ochrana zubů a dásní). Tato zubní pasta obsahuje antibakteriální systém, který chrání zuby před působením bakterií a zaručuje tak dlouhotrvající celkovou ochranu proti zubnímu kazu, zubnímu kameni, redukuje tvorbu plaku, posiluje dásně a navíc příjemně osvěžuje dech. Pro lepší pocit v ústech je také možno použít tekuté gelové zubní pasty (Signal Freshness&Care Green tea-Mint nebo Signal Freshness&Care Whitening).

Vyzkoušejte novou zubní pastu Signal Fresh Action, schovejte si krabičku a čekejte na příjezd Fresh Action Týmu do vašeho města. Na místě po správné odpovědi na soutěžní otázku získáte výměnou za krabičku od zubní pasty Signal Fresh Action 75 ml stírací los a ihned obdržíte svou výhru.
Vyhrává každý! Vyhrát můžete každý den jeden lyžařský zájezd pro dvě osoby na tři dny do italských Dolomit, 3 zimní bundy, 5 fleecových čepic, 10 skibufů, 20 rollerů a pro ostatní účastníky vymačkávátko na zubní pastu!
Reklama