Když jdete na první rande, vlastně na jakékoli rande, věnujete jistě svému vzhledu maximální pozornost. Od konečků vlasů až po špičky střevíčků jste perfektní a za ušima máte kapku svého nejlepšího parfému. Schůzka probíhá báječně, jste uvolněná a všechno jde podle plánu. Teď vás určitě políbí! Ano! Už se naklání, hledí vám hluboce do očí, pootevírá rty… Proč se nejednou odtahuje? Co se stalo? Všiml si snad zblízka, že máte pod make-upem zamaskovaný uhřík? Nebo až teď postřehl, že máte kontaktní čočky, a on nesnáší krátkozraké ženy? Upoutal ho váš nenápadný knírek? Probíráte bleskově všechny svoje skryté vady, ale příčinu nemůžete odhalit.
Je prostá. Čekal, že vaše polibky budou vonět po jahodách, létě, mátě a já nevím po čem ještě, a zatím jej zasáhl nepříliš libý odér z vašich úst. O čemž vy nemáte ani páru. Zápach z úst totiž zpravidla postižení lidé sami vůbec nevnímají, přitom jeho odstranění může být velmi prostou záležitostí.
Zápach z úst může mít mnoho příčin, jejichž odstranění nemusí být složité. Může se jednat o důsledek kouření, konzumace nevhodných potravin, špatného dýchání ústy, nebo dokonce o příznak nemoci. Všechny tyto příčiny můžeme odstranit, jak omezením nebo absencí kouření a pojídání nevhodných jídel, tak konzultací s lékařem a následnou léčbou.
Zpravidla však bývá zápach z úst zapříčiněn nedostatečnou nebo špatně prováděnou péčí o zuby a dásně. Na zubech a v mezizubních prostorách ulpívají po každém jídle zbytky jídla, které pochopitelně podléhají hnilobným procesům. Kromě toho, že mohou přispívat k tvorbě zubních kazů, dochází i k narušení a zánětům sliznic v ústech, což právě způsobuje nepříjemný zápach z úst.
Řešení je jednoduché, po každém jídle je dobré vyčistit si důkladně zuby, a pokud máte problémy s ulpíváním zbytků jídel v mezizubních prostorách, používejte mezizubní štětičky nebo zubní nitě na jejich důsledné odstranění. K podpoře vonného dechu můžete používat také ústní vody – v domácích podmínkách – nebo ústní spreje či žvýkačky, které se vám pohodlně vejdou do kabelky.

Náš tip: Pro extra svěží dech vám nabízíme novou zubní pastu Signal PLUS FRESH ACTION, kterou právě na svých partnerech testují čtenářky Ženy-in:-)
Reklama