Jednou z nejzákladnějších hygienických pomůcek pro péči o chrup, se kterou se setkáváme už od raného věku, je zubní kartáček. Dávno pryč jsou doby, kdy měli všichni v rodině stejný kartáček, který se lišil maximálně barvou rukojeti. Dnes je na trhu pestrá škála zubních kartáčků speciálně vyvinutých pro různé věkové skupiny a dentální potřeby. Můžete si vybrat kartáček nejen podle tvrdosti štětin, ale také podle sklonu, délky a tvaru zastřižení. Stále populárnější jsou rovněž mezizubní kartáčky.
Jednou z nejznámějších značek zubních kartáčků je značka Signal, která nabízí v současné době tyto druhy zubních kartáčků:

Dětský chrup
Pro děti ve věku od tří do šesti let je určen kartáček Signal KIDS s přísavnou rukojetí a veselými obrázky, který zpestří čištění zoubků i těm nejmenším. Starší děti ve věku od 7 do 13 let si určitě oblíbí zubní kartáček Signal Junior se speciální přísavkou na konci rukojeti, která po přisátí drží na většině povrchů v koupelně. Jemné štětiny zoubky citlivě vyčistí a protiskluzové místo na rukojeti kartáčku usnadňuje manipulaci s kartáčkem.

Pro dospělé
Základním typem kartáčku pro dospělé je Signal Classic. Pro náročnější uživatele je určen zubní kartáček Signal Adaptor, který je opatřen revoluční pružnou hlavou, jež umožňuje dokonalé vyčištění zubů. Štětiny kartáčku se přesně přizpůsobí tvaru zubů a dostanou se i do mezizubních prostor a bezpečně odstraní plak a ochrání dásně.
Novinkou na trhu kartáčků je první bělící zubní kartáček Signal Whitening pro přirozeně zdravé a bílé zuby. Zubní kartáček Signal Whitening - bělicí kartáček s dvojím účinkem. Jeho speciálně tvarované štětiny odstraní plak a měkká gumová lamela uprostřed čistící hlavy kartáčku pomáhá mechanicky vyčistit skvrny a vyleštit povrch zubů.
Zubní kartáček Signal Expert pro mezizubní čištění umožňuje díky gumovému upevnění štětin hlubší pronikání mezi zuby. Profil hlavy zajišťuje vysokou účinnost I na zadních zubech, kde je povlak hůře přístupný. Navíc jeho ergonomická rukojeť skvěle padne do ruky.
Reklama