Jak už jsme vám slíbili, věnujeme v lednu hodně pozornosti hubnutí. Přes zimu většina z nás lenošila za kamny a pochutnávala si na maminčině vánočním cukroví a kávě se šlehačkou, do jara je ještě daleko, tak je nejvyšší čas začít se zamýšlet nejen nad obsahem talíře, ale také nad tím, co pijeme. Protože ani sebelepší redukční dieta vás nevytrhne, když ji denně zapijete několika dvanáctkami…
Možná jste se i vy rozhodli, že začínáte hubnout. Počítáte kalorické hodnoty jídel, nakupujete nízkokalorické jogurty, večeříte saláty a na snídani chroupete knäckebrot. Ale schválně – co pijete? Připravili jsme pro vás několik nápojových tipů a rad, které by se vám při hubnutí mohly hodit:

Voda - obyčejná voda je úplně nejlepším zaháněčem žízně doslova po celý den a po celý rok. Osvěží vás a přitom vás kaloricky nezatíží. Měli byste jí vypít nejméně 2 – 3 litry denně. Kromě toho, že zaženete žízeň, bude se vám také lépe myslet a pracovat, nebudete mít prázdný žaludek a navíc vyplavíte ze svého těla škodliviny.
Černý čaj - pokud není slazený nebo dochucený mlékem, tak je vhodným doplňkem diety. Existují samozřejmě také různé speciální redukční čajové směsi, některé prameny doporučují pít při redukci váhy čaj z kopřiv, šípků nebo čekankové nati. Také se hodí čaj zelený.
Káva - neslazená a bez mléka? Proč ne? Nemusíte se svého oblíbeného životabudiče zříkat, není důvodu. Dokonce se před časem psalo, že káva pomáhá odbourávat tuk.
Sladké nápoje, džusy, limonády, coly - tak tady pozor. Jsou doslova kalorickými bombami a do redukční diety nepatří. Když už bez ovocného džusu nemůžete být, aspoň si ho ve velkém poměru řeďte vodou.
Alkohol - ten obecně do redukční diety také nepatří. Především všechny alkoholy zvané „tvrdé“, pak také pivo (pozor - velký zdroj kalorií), silná červená vína a aperitivy. Pokud si přece jen chcete občas dopřát, dejte si trochu lehkého bílého vína nebo střik. Ale s mírou….
Reklama