Možná si ještě velmi dobře vzpomínáte na čepicové scény u vás doma, když vám maminka nasazovala na hlavu vlastnoručně upletené cosi, co připomínalo nočník, a nutila vás v tom odejít do školy a tím spáchat společenskou sebevraždu.
Dnešní doba je k čepicím nejen shovívavá. Ona je dokonce vyžaduje. Nejen proto, že poslední dny byl opravdu vydatný mráz, ale také proto, že je to IN. Naše děti na své hlavy navlékají roztodivná cosi připomínající nejen nočníky a hrdě v tom odcházejí do školy s jistotou, že budou terčem závisti. Naše děti nosí hučky a čepice těch nejstrašlivějších barev, vzorů a tvarů a hodí v nich parádu. Proč bychom to neudělaly i my?
Pokud chcete hřáti svou hlavu, ale přitom potřebujete být za dámu, určitě oceníte decentní křížence kloboučků a čepiček, které tuhle zimu letí. Mívají tvar klobouku bez krempy, vyrábějí se z příjemných nekousavých a hřejivých materiálů a barevně se pohybují od střízlivě šedé, černé nebo hnědé až po ohnivě červenou. Rafinovanější varianty jsou z kožešiny či její napodobeniny a mnohdy trochu připomínají kozácké čapky.
Pro sportovněji založené ženy a dívky je jako dělaný další letošní trend – pletené čepice s norským vzorem a krytkami přes uši. Čepičky mohou být střízlivě přírodně vybarvené, nebo hippiesovsky barevné a vždycky mají bambuli.