Po Vánocích si hodně lidí stěžuje, že přibírá na váze. Ale ne vždycky musí být na vině obžerství způsobené přemnožením mís s cukrovím, táců s chlebíčky a talířů s pečínkami. Někdy za to může také vášnivá atmosféra vánočních svátků a dovolených kolem přelomu roku. ;-)
Kdy jindy je venku takové frišno, že by psa nevyhnal, a kdy jindy máme tolik času zatopit pořádně v kamnech, uvařit si kotel horkého čaje, grogu nebo svařáku, zalézt si pod peřinu a trochu si zadovádět? Kdy jindy mají partneři na sebe víc času, než běžných pár hodin po příchodu z práce, kdy zpravidla jeden nebo druhý odpadne u televize nebo se zhroutí nad počítačem? J
Prostě je to prý i vědecky a statisticky dokázáno, že o vánočních svátcích a kolem Silvestra se hodně milujeme a v září pak houfně přivádíme na svět miminka. Ta miminka jsou šťastná a roztomilá, protože byla počata v době, kdy se všichni radují a usmívají, kdy je všem teplo u srdce a kdy se mají všichni nějak víc rádi než po zbytek roku. A hlavně – mají na sebe spoustu času. A je jedno, jestli ho stráví doma v posteli nebo na horách. Vždycky se najde příležitost k tomu, aby se začal nový život ;-)