Už je to skoro tady. Vánoce už si oklepávají sníh z bot na rohožce za dveřmi a vy ještě nemáte ale lautr nic připraveného! Běháte od jedné činnosti k druhé. Nevíte jestli dřív uklízet, péct nebo nakupovat poslední dárky. A v práci po vás chtějí mimořádné nasazení, protože je konec roku, a to se přece musí šturmovat…
Tady je sedm tipů, jak se z Vánoc nezbláznit ještě před tím, než vůbec nastanou:

1. Nepřehánějte to s úklidem. Očividný nepořádek naházejte do komory nebo do skříní, trochu pošolíchejte podlahu. A okna? Ta nechte na jaro. Aspoň vám u toho nebude zima.
2. Neztrácejte čas vymýšlením rafinovaných dárků. Ve výprodeji kupte hromadu čehokoliv, co moc nestojí (knihy, svíčky, kosmetika, CD…) a pak to doma rozdělte namátkou do balíčků.
3. Nepečte cukroví. Žádné probdělé noci nad válem a vykrajovátky! Vánoční pečivo si objednejte u maminky nebo v cukrárně. A jděte se pořádně vyspat.
4. Nelítejte po trzích a neshánějte ten nejkrásnější stromek. Stejně nakonec opadá. Kupte si umělohmotný, ten vydrží navždycky.
5. Neposílejte žádné PF nebo pohlednice. Stojí to spoustu peněz a námahy a stejně vždycky na někoho zapomenete, tak co si trhat žíly? Pokud už musíte přát, pošlete e-pohlednice.
6. Nesnažte se v posledních týdnech roku stihnout všechny pracovní úkoly, které celý rok odsouváte. Řekněte si, že když vydržely doteď, tak vydrží i do nového roku.
7. Neberte ty Vánoce moc vážně… my je taky vážně nebereme :-)))))