To je otázka, kterou musí řešit všichni, kdo potkají dívky a ženy, které jsou s dobou. Letošní trend ve vlasové tvorbě je totiž účes na více způsobů. Takže jak to letos bude vypadat, na to jsme se zeptali Petry Dishingerové z ateliéru HARMONIE v Praze 2.

Délka a střih:
Nové trendy ve vlasové tvorbě jsou vlastně, jako většinou nové trendy bývají, jen návratem stylů minulých let. Letos to budou čtyřicátá léta, takže mikáda nám zůstávají stále šik, jen se budou nosit o trochu hladší a ukázněnější. Takže je možno říct, že základem zůstává polodlouhý střih. Pokud má pochopitelně někdo velmi krásné a dlouhé vlasy, nemusí si je podle módního diktátu stříhat a naopak totéž platí i o vlasech velmi krátkých. Ale „in“ jsou prostě vlasy polodlouhé.
Střih je velmi rafinovaný, je vytvořen tak, aby se dal účes variovat na více způsobů jednoduchým zásahem. Stačí k tomu mít s sebou v kabelce tužidlo, hřeben a pár sponek a můžete z práce, kde vystupujete jako solidní pracovnice razit rovnou na party s rozverným uličnickým účesem.

Styling:
To, že jsou účesy hladší neznamená, že střapatice jsou už zcela de mode, ale rozježený vzhled už nebude tak aktuální, jako tomu bylo doposud. Vlasy se u roztřepaných účesů prodlužují a do stran budou trčet jen spodní partie. Skutečné „rakeťáky“ zůstanou asi jen doménou kluků a holek na snowboardech.

Barva:
Barva by měla především odpovídat typu. V zimě může být barva výraznější, v létě, kdy je ostré světlo, barvy ztlumíme. Moderní jsou stále proužky, více než klasický melír spíše silnější pruhy ve více barvách. Účes pak působí velmi plasticky.

Připravila
Reklama