U nejmenších dětí je někdy problematické určit, jak vysokou má teplotu či horečku. Dítě, pokud je nemocné, je velice neklidné a teplota se špatně měří. Donedávna se u miminek teplota měřila teploměrem zavedeným do konečníku, kdy od naměřené teploty se odečítá 0,5 C. Pryč jsou ty doby, kdy se miminkům strkal do zadečku skleněný rtuťový teploměr, kdy se miminku musely držet nožičky a čekat minimálně pět minut, než na stupnici vyleze ta správná teplota. Vše jde s dobou. V současné době měříme miminku teplotu většinou digitálním teploměrem. Na trhu jsou k dostání v praktické podobě – v podobě dudlíku - nebo v klasické. Měření je rychlé a přesné. Teplotu měříme v konečníku, v ústech, v některých případech i v uchu. Teploměry jsou vybaveny zvukovým signálem, který ohlásí konec měření. Od některých teploměrů se ale odečítá půl stupně, tak je dobré si přečíst návod.
Naším tipem je dětský digitální teploměr od Chicco! Má příjemný design, na konci má jako malou hračku umístěnou hlavičku medvídka nebo jiného zvířátka. Teploměr tak vypadá velmi vesele. Stiskem tlačítka aktivujete display a zastrčíte dítěti teploměr na místo určené k měření teploty. Pak stačí počkat několik málo okamžiků na jemný zvukový signál a hned můžete teplotu odečítat. Je spolehlivý, praktický a díky tomu, že je jeho kryt z umělé hmoty, těžko se rozbije.

Právě teď soutěžíme o 5 takových teploměrů. Vyzkoušejte štěstí, třeba zrovna tuto nezbytnou pomůcku každé maminky vyhrajete zrovna vy!
Reklama