Právě teď v nejsychravějším období roku si sotva dovedeme představit něco příjemnějšího, než je šálek dobrého horkého čaje. Pijeme ho s medem a citrónem, když se necítíme ve své kůži, protože ze zkušenosti víme, že nám udělá dobře. Ale možná jste ani vy nevěděli, že v dnešní době civilizačních chorob a nezdravého životního stylu může být právě pravý černý čaj (camellia sinensis) vítaným preventivním zdrojem antioxidantů, které naše tělo nezbytně potřebuje.
Antioxidační vitaminy a rostlinná barviva obsažená v čaji z pravého čajovníku snižují množství volných radikálů, o kterých se předpokládá, že jsou příčinou rakoviny a srdečních chorob. Pravý čaj dokonce předčí svými účinky i tak proslulé „antioxidanty“ jako jsou vitaminy C a E. Kromě toho, že snižuje riziko srdečního infarktu, pití pravého čaje také:
- chrání náš organismus zejména před rakovinou dutiny ústní a zažívacího traktu
- přírodní chemické látky obsažené v čaji předcházejí narušení DNA
- zmírňuje průvodní znaky revmatických onemocnění a artritidy
Podle výzkumů, prováděných v Ruters University College of Pharmacy, „Čaj je jednou z mála účinných látek, které mohou bránit rakovinnému bujení jak v počátečním, tak v progresivním stádiu.“

Máte strach, že po silném čaji neusnete? Opak je pravdou. Silně povzbuzující účinky má čaj, pokud ho louhujete méně než 5 minut. Čaj louhovaný delší dobu je sice díky obsahu tříslovin o trochu trpčí, ale působí útlumovým a uklidňujícím způsobem. Pokud vám ale takto „silný“ čaj nevyhovuje, můžete využít nabídku čajů se sníženým obsahem kofeinu, které jako novinku uvedla letos na náš předvánoční trh společnost AHMAD TEA prostřednictvím firmy Al-Namura. Můžete si vybrat hned ze tří druhů: Večerní čaj, Earl Grey a Zelený čaj, všechny se sníženým obsahem kofeinu.

Anglická společnost Ahmad Tea London je zavedenou firmou s bohatými zkušenostmi tří generací v oblasti nákupu, zpracování a míchání čajů, které dnes dodává do více než 40 zemí světa. Čaje se sklízejí na vybraných plantážích Indie, Cejlonu, Číny, ale i Afriky.
Široká nabídka společnosti Ahmad Tea uspokojí milovníky čistých černých čajů, kteří jsou nároční na kvalitu, sílu a jejich plnost, stejně jako zákazníky, kteří si raději vychutnají šálek dobrého čaje ochuceného různými druhy ovoce, nebo vanilkou, skořicí či jasmínem. V nabídce nechybí ani zelené čaje dovážené z Číny a Taiwanu, známé svými příznivými účinky na lidský organismus.
Čaje společnosti Ahmad Tea dodává do maloobchodní i velkoobchodní sítě na našem trhu firma Al-Namura, spol. s r.o., Praha. V jejím sortimentu nechybí klasické balení, čaj v sáčcích i sypaný (od 100 g až po velká rodinná balení), anebo v plechu v několika variacích s různým tvarem a designem s různými výjevy ze života Anglie minulých dob.
Teď před Vánoci jsou čaje Ahmad Tea v zajímavých plechových krabičkách výborným tipem na vánoční dárek pro vaše nejbližší.

Více informací o čajích Ahmad Tea najdete na stránkách www.alnamura.cz.

Pokud se zúčastníte soutěže, kterou jsme pro vás spolu s firmou Al-Namura připravili, můžete být jednou ze třiceti výherkyň, které obdrží dárkový vánoční balíček se sypaným čajem Ahmad Tea.
Reklama