Když se podíváte v těchto dnech z okna svého domova nebo kanceláře, pravděpodobně vás nepřepadnou zrovna příjemné myšlenky. Podzimní deprese útočí a zima nám zalézá hluboko za kůži. Stejně tak, jak je nám zima zvenku, bývá nám chladno i uvnitř, na duši. Nemůžeme se soustředit, jsme nervózní, podráždění a unavení.
Lámete si hlavu, jak si pomoci? Hltáte prášky, saháte po lahvi něčeho pro povzbuzení, pijete kafe ostošest? Nic nepomáhá? Možná vám jenom chybí světlo! Právě jeho nedostatek dovoluje našemu organismu, aby se utápěl ve splínech a šedé náladě. Z tohoto faktu vychází hlavní myšlenka fototerapie. Už antičtí lékaři předepisovali svým smutnícím pacientům léčbu světlem, pouze metody se do dnešního dne poněkud zdokonalovaly. Pokud se nemůžete jen tak sebrat a strávit pár měsíců braním sluneční lázně v teplých slunečných krajích, možná najdete uplatnění pro náš tip, kterým je lampa ORIGINAL BRIGHT LIGHT od firmy Philips. Je skladná, díky svému designu dobře zapadne do interiéru vašeho bytu nebo kanceláře, nespotřebuje víc energie než stowatová žárovka a hlavně – bude vám s ní dobře :-)
Podle odborníků by se měla fototerapie aplikovat po celou dobu, kdy nás souží nepříjemné sychravo (3 až 6 měsíců v roce). Lampa ORIGINAL BRIGHT LIGHT splňuje všechny zdravotní normy a poskytuje nemlhavé bílé světlo, jehož intenzitu můžete regulovat (2 500 – 10 000 luxů). Je mobilní, takže je možné ji snadno postavit na stůl nebo pověsit na zeď. Před užíváním lampy pro fototerapii se raději poraďte s očním lékařem, zda je tato terapie právě pro vás vhodná, stejně tak s lékařem konzultujte současné užívání některých léků (antibiotika, psychofarmaka aj.)
Výsledky terapie by měly být znát po několika týdnech používání – měli byste se cítit vyrovnanější, výkonnější a šťastnější. Kromě toho má prý tato lampa blahodárný účinek i na vaši imunitu, protože pomáhá vašemu tělu vzdorovat klasickým podzimním virózám a nachlazením.

Pokud chcete mít tuto lampu doma, můžete ji koupit ve specializovaných prodejnách nebo přímo kontaktovat firmu: MERCANT spol s.r.o., U krbu 17, 100 00 Praha 10, TEL: 02/74779161, kde vám ochotně vyjdou vstříc.