S nástupem chladnějšího počasí, kdy své jindy tak svůdně odhalené nožky, schováváme do kotníkových šněrovacích bot a vysokých kozaček, přichází také období společenských trapasů. Některé boty – třebas i pravé kožené - zkrátka mají tu vlastnost, že po několika hodinách v nich strávených začínají zasmrádat. A to ve spolupráci s vašima nohama, které pak páchají společenské harakiri, když jsou nuceny například na návštěvě vylézt na světlo boží a dát velmi silně najevo, že jim tu něco nevoní…
Tenhle ošemetný problém je o to ošemetnější, že páchnoucí nohy svého majitele dovedou dokonale společensky znemožnit, a to i přes to, že se jim denně dopřává koupel a čisté ponožky. Jak nespravedlivé. Zde vám nabízíme několik kroků, jak správně pečovat o nohy, aby vás zbytečně nezrazovaly:

1. Odlakovačem odstraňte z nehtů starý lak.
2. Ponořte nohy na tři minuty do lázně s horkou vodou a promasírujte je konečky prstů pro uvolnění a relaxaci celého těla.
3. Pemzou, nebo škrabkou odstraňte ztvrdlou pokožku. Poté nohy opláchněte.
4. Vmasírujte mezi prsty a na celá chodidla zvláčňující krém na nohy, pokud trpíte pocením nohou, můžete nanést pudr na nohy.
5. Ostříhejte si nehty u nohou, nehty vyhlaďte a lehce vytvarujte pilníčkem, případně nalakujte lakem na nehty.

Nezapomínejte hydratační krém aplikovat i na holeně – v jejich oblasti se nevyskytuje mnoho mazových žláz a proto zde může pokožka trpět vysušením. Na nohy často aplikujte zvláčňující krém. Vynikající je aplikovat krém a poté si navléci bavlněné ponožky, nejlépe před spaním. Do rána bude pokožka na nohou nádherně jemná. Pamatujte, že při cvičení je nutné mít nohy jako v bavlnce. Noste tedy vhodnou obuv, která ochrání nohy a následně i vaše tělo před poškozením.

Tip: Kosmetické firmy nabízejí nespočet speciálních přípravků a nástrojů, které jsou určené pro muže i pro ženy a které vám pomohou o nohy správě pečovat. Například řada Foot Care od Oriflame obsahuje abrazivní a zvláčňující krém, krém proti pocení nohou, chladivý gel na nohy nebo antibakteriální deodorační pudr, osvěžující sprej, který lze aplikovat i přes ponožky nebo punčochy a také praktickou soupravu pro péči o nohy.

Právě teď můžete vyhrát balíček péče o nohy Oriflame v naší nové soutěži! Vstup z hlavní strany nebo z rubriky Hrajte a vyhrajte.

Připraveno ve spolupráci se Zuzanou Teichmannovou, odbornou poradkyní firmy Oriflame

www.oriflame.cz