Věděli jste, že konzumace jablek a jablečných džusů má pozitivní vliv na vaše srdce? Studie provedená na kalifornské univerzitě potvrdila, že toto ovoce a jeho produkty obsahují mnoho fytonutridů – tj. živin, které mohou zpomalit oxidaci škodlivého cholesterolu a tak snížit riziko vzniku srdečních chorob. Vedoucí výzkumu Eric Gershwin doufá, že ve světě nezdravého stravování může jablečný džus pomoci dodat tělu určitou rovnováhu. A k výsledkům výzkumu dodává, „Byl bych velice rád, kdybyste každý hamburger vždy spláchli jablečným džusem.“

A věděli jste, že zabarvení vlasů je způsobeno převážně barvivem zvaným melanin, který je v těle vytvářen buňkami zvanými melanocyt? A že zbělení vlasů je způsobeno zastavením tvorby melaninu? Omezení tvorby melaninu s rostoucím věkem je přirozeným jevem. Tento proces obvykle začíná ve věku 30 až 40 let, ale někteří lidé začínají šedivět i dříve. Proč?
Nejdůležitějším faktorem, který rozhoduje o době, kdy nám začnou šedivět vlasy, je dědičnost. Podívejte se ve své rodině. Máte-li blízké příbuzné, kteří začali šedivět již ve věku mezi dvaceti a třiceti lety, a vám už se v tomto věku také objevují bílé vlasy, jde s velkou pravděpodobností o dědičnou dispozici. Kromě dědičnosti patří mezi faktory způsobující předčasné šedivění vlasů kouření, nedostatek vitaminu B12, onemocnění štítné žlázy a některé další.

Chcete-li se pravidelně dozvídat podobné zajímavé informace z oblasti zdraví a životního stylu? Chcete získávat aktuální informace o novinkách v sortimentu potravinových doplňků a další zajímavé a užitečné informace? Staňte se členy Klubu zdraví Walmark a budete dvakrát ročně dostávat klubový zpravodaj spolu se vzorky výrobků a dalšími informačními materiály. Pro členy klubu jsou pořádány zajímavé soutěže o hodnotné ceny a výrobky zdarma. Výrobky si mohou členové klubu objednávat také na dobírku telefonicky, písemně či e-mailem (0800/141 141, dobirka@walmark.cz). Ti nejaktivnější jsou pak zařazeni do extra losování o zajímavé výhry.
Klub zdraví Walmark navíc umožňuje všem členům využít slev na vybrané výrobky a služby u smluvních partnerů klubu. Nabídka je každoročně obměňována a doplňována.

Více informací najdete na adrese:http://kzw.walmark.cz nebo na infolince 0800/141 141, případně e-mailové adrese farmainfo@walmark.cz.