Každý rok přinese v módním světě nějakou, většinou zcela výstřední, nenositelnou a nepraktickou novinku, vhodnou nejvýše pro haute couture. Letos ovšem vytřeli všem milánským a pařížským módním domům zrak slovenští návrháři. Jejich nová kolekce spodního prádla a punčochového zboží přináší zásadní převrat v dosavadním pojetí ženské krásy a zároveň je pro ženy velmi pohodlná a praktická.
Mladý návrhář Miro Chľp se nechal inspirovat slovenským folklórem a módou našich babiček a ve své kolekci využil originální materiály. Sám o své kolekci říká, že „zatiaľ čo naše staré mamy nosili gaťky vlasom vnútri, ja som zvolil opačný efekt.“ Výsledkem jsou senzační hřejivé podprsenky, spodní kalhotky, ale i punčocháče a punčochy s rozličně dlouhým vlasem. Chloupky připomínají ochlupení mužského těla a je možné je zakoupit v různých délkách, barvách a stupni zkadeření.
Nového trendu se okamžitě chopil i kosmetický průmysl, takže rozkošně chlupaté nožky či chlupatou hruď můžete nosit i v létě. Chloupky si můžete nechat vypěstovat ze štěpů dárce-muže se stejnou krevní skupinou, jako máte vy, a nastřelit. Je to stejný postup jako u léčby plešatosti. Přijde vás to sice na pěkné peníze – jedna noha od kotníku ke kyčli až na 60 000 korun, hruď okolo 25 000 korun, ale o obnovu chloupků se nemusíte nijak starat, rostou samy jako z vody.
Méně pohodlným způsobem je umělé prodlužování chloupků, provádí se stejně jako prodlužování vlasů. Model vám vydrží jen pět týdnů a za jednorázové prodloužení zaplatíte zhruba 10 000 korun, pokud netoužíte po nějakých extravagancích, například po chloupcích extra long či extra curly (na snímku).
Pokud chcete vytvořit porost i na dalších nestandardních místech těla, musíte si zajet až do zahraničí. Skutečně exkluzivní vídeňské kosmetické salóny nabízejí model yetti, za který ovšem zaplatíte i velmi exkluzivní cenu. Hezkou zimu v teplém hávu přeje

Sonja Chlupatá, Vídeň