Pohled na věc může být optimistický či pesimistický, pragmatický nebo romantický, ale také hypnotický nebo třeba divoce kočkovitý. Úhel pohledu dodá váš světový názor, barvu a šokující vzhled dodají barevné kontaktní čočky.
Z fotografie by se mohlo zdát, že jsou vhodné jen pro teenagery nebo pro návštěvníky zběsilých house party, ale firmy, zabývající se výrobou kontaktních čoček, nabízejí nejen takhle šílené modely, ale i klasické barevné čočky. Jejich pomocí můžete buď zcela změnit barvu svých očí, nebo podtrhnout svou vlastní barvu čočkami v sytějším odstínu. Ne každá žena má od přírody tak fialkově modré oči jako Liz Taylorová, ale kontaktní čočky vám mohou dopomoci k jejímu tmavomodrému magickému pohledu.
Barevné čočky jsou pro každého, vyrábějí se nedioptrické i dioptrické a jejich cena se pohybuje od 3 000 korun výše. Jejich životnost je rok, lépe řečeno 365 dnů, kdy je máte na očích. Pokud se o čočky dobře staráte a v době, kdy je nemáte na očích, je máte dobře ošetřené, vydrží funkční mnohem déle.
Kdo nemá s nošením čoček žádné zkušenosti, nemusí se bát nepohodlí. Čočky jsou tenoučké, že je na očích ani necítíte, a pokud je máte dobře nasazené, vydržíte v nich bez potíží celý den. Jen kdo má citlivější oči, měl by omezit pobyt v zakouřeném prostředí, v nevětraných prostorách, na prudkém větru či slunci nebo velkou námahu pro oči – například práce s počítačem.
Reklama