Podle výzkumu, který uskutečnili vědci z Oxfordské university a jehož výsledky byly zveřejněny v odborném tisku, potřebují ženy-kuřačky o poznání více času k tomu, aby přišly do jiného stavu než nekuřačky. Studie byla provedena na vzorku 569 žen, z nichž část byly pravidelné kuřačky, část nekuřačky a část z nich kouřit přestala.
Ukázalo se, že ženy, které i v době, kdy se o miminko pokoušejí, nadále kouří, potřebují k otěhotnění skoro o dva měsíce více času než nekuřačky. Zato ženy, které s kouřením přestaly už rok před plánovaným početím, otěhotněly zhruba stejně snadno, jako ty, které nekouřily nikdy.
Když k tomu ještě přidáte varování lékařů, že kouření v době těhotenství prokazatelně zvyšuje rizika, jako je dětská úmrtnost, nízká porodní váha nebo chronické dýchací problémy plodu, pak už opravdu stojí za to naplánovat si společně s rodičovstvím i nekuřáctví. Lékaři, kteří se na výzkumu podíleli, konstatovali, že ženy v době, kdy hodlají otěhotnět, obvykle mění své stravovací návyky a vzdávají se alkoholu, ale na to, že by se měly také rozloučit s cigaretou, často zapomínají.

Podle zahraničních materiálů