Při současném životním stylu, kdy lidé tráví stále více času u televize či před obrazovkami PC, narůstají i zdravotní obtíže z tohoto pramenící. Kromě nepříznivého dopadu na náš celkový zdravotní stav, se objevují i zdravotní obtíže související s přetěžováním zraku a vystavením oka negativním vlivům prostředí. Jedná se především o oční únavu, bolesti hlavy či snížení zrakové ostrosti.
Potravinový doplněk od Walmark s názvem Vitavision obsahuje přírodní látky, které mají příznivý vliv na funkci očního aparátu, a to lutein (získán z měsíčku lékařského), bioflavonoidy, výtažek z borůvek a beta karoten.
Lutein je antioxidant, který patří do skupiny karotenoidů. Je přítomen v části sítnice označované jako žlutá skvrna, které je místem nejostřejšího vidění. Lutein působí jako filtr chránící žlutou skvrnu před škodlivým UV zářením a volnými radikály. Díky těmto účinkům je lutein spojován s ochranou před makulární degenerací (vedoucí příčina slepoty u starších lidí) a zákalem. Borůvkový extrakt urychluje regeneraci očního barviva rhodopsinu, které je nezbytné pro noční vidění. Borůvkový extrakt ve spojení s další složkou preparátu, bioflavonoidy, posiluje stěny kapilár a tak pomáhá zabraňovat vzniku krvácení do sítnice. Beta karoten je nezbytný pro tvorbu fotosenzitivního barviva v sítnici oka, a tím pro proces vidění. Všechny složky se vzájemně ve svých účincích doplňují a posilují ochranu sítnice a čočky oka před poškozením a specifickými zdravotními postiženími.
Kdo a v kdy by měl potravinový doplněk Vitavision užívat? Každý z nás mívá někdy unavené oči od počítače nebo od dlouhé jízdy autem, někteří lidé mají navíc problémy s šeroslepostí. Vitavision přispívá ke zlepšení ostrosti vidění, napomáhá chránit oči před škodlivým slunečním zářením a jinými škodlivými vlivy a je rovněž vhodný pro lidí se zvýšeným rizikem degenerace žluté skvrny a očního zákalu (starší lidé, diabetici, kuřáci…).