V dnešní době je mnoho vlivů v našem okolí, které působí nepříznivě na naše vlasy. V létě je to nadměrné sluneční záření, které vlasy vysušuje, teď na podzim je to hlavně smog, prach… Na naši kštici mají ale také vliv i jiné než povětrnostní vlivy, jako je stres, napětí, hormonální změny, špatná péče o vlasy, složité účesy, nošení upnutých čepic, nedostatečné zastřihávání konečky vlasů… I když to na první pohled nezjistíme, vlasy trpí a volají po vydatné péči.
Jedním ze způsobů, jak pečovat o kvalitu vlasů, je častá návštěva stálého kadeřníka, který přesně ví, co vaše vlasy potřebují a aplikuje vám speciální zábal nebo vlasovou regenerační kúru. Také vám zastřihne konečky vlasů, popřípadě oživí váš účes potřebným prostřihem.
Někdy ale nemáte čas a nebo finance na stálou profesionální péči. O vlasy ale můžete kvalitně pečovat i doma, navíc si můžete péči naplánovat podle toho, jak máte čas a náladu, většinou do chvil, kdy celkově relaxujete a máte vyhraněný čas jen pro sebe. Pak si v klidu můžete sednou k televizi nebo ke knížce či do vany, relaxovat a mít přitom na hlavě regenerační zábal.
Na trhu je mnoho „domácích“ přípravků pro poničené vlasy – kúry, zábaly, vyživující šampony a jiné speciální kosmetické výrobky. Naším tipem jsou vlasové kúry od značky Lybar Original.
Lybar Original vlasová kúra regenerační je určená pro intenzívní péči o suché, narušené nebo extrémně namáhané vlasy. Je tvořena jemným, nemastným krémem s obsahem účinného HSC komplexu získaného z čistě rostlinných zdrojů, který vytváří na povrchu vlasu okamžitě ochranný mikrofilm, takže jsou vlasy lépe chráněny proti vlivům prostředí. Jsou pevné, lesklé, poddajné a dobře hydratované. Mikročástice rovněž přispívají k zacelení případných poškození struktury vlasů. Kúru je možné aplikovat po celé délce vlasů, přímo na pokožku hlavy nebo jen na konečky vlasů. Nejvíce ji oceníte, pokud máte dlouhé, suché a velmi namáhané vlasy.
Péči a prevenci byste neměli zanedbávat, ani pokud jsou vaše vlasy zdravé a přirozeně krásné. K intenzívní péči o všechny typy vlasů je vhodná Lybar Original vlasová kúra revitalizační. Účinné látky získané z mořských řas od renomované francouzské firmy SECMA vytvářejí na vlasech nemastný elastický film, jenž vlasy chrání před mechanickým poškozením i před nepříznivými vlivy prostředí. Minerály, vitamíny, stopové prvky a polysacharidy obsažené ve výtažcích z mořských řas se podílí na zacelení a obnově poškozené struktury vlasů a jejich hydrataci. Pravidelným používáním revitalizační kúry zvýšíte objem, pevnost, elasticitu, lesk a celkovou vitalitu svých vlasů. Kúry lze aplikovat kdykoliv podle potřeby do umytých, lehce vysušených nebo suchých vlasů. Po této jednoduché aplikaci upravíme vlasy dle svých zvyklostí. Kúry se po aplikaci neoplachují.