Mít děťátko je rozhodnutí, které změní celý váš život. Porod změní i vaše tělo. Zpočátku budete po porodu silně krvácet. Je to proto, že placenta se oddělí od dělohy, kterou vystýlá a zanechá jizvu. Ta krvácí a trvá nějaký čas než se zahojí. Toto období se nazývá šestinedělí a vy budete během prvních dnů potřebovat vysoce absorpční vložky, které vám pomohou hladce celou situaci zvládnout.
Kotex nabízí čerstvým maminkám důvěru a speciální ochranu, kterou potřebují bezprostředně po porodu. Kotex – vložky na noc mají dva lepící proužky a centrální ochranný pruh se zúženými okraji, bránícími prosáknutí ze stran. Tyto vložky se pohodlně nosí, protože jejich výplň je silná a nepropustná, ale zároveň měkoučká, takže vám zajistí pohodlí i v případě, že máte epiziotomii nebo stehy.
Výtok bude postupně slábnout a jeho barva se bude měnit z jasně červené na růžově-hnědou. V této fázi můžete přejít k slabší řadě vložek Kotex – Ultrathin. V prvních týdnech pro jistotu nepoužívejte tampóny, protože mohou zvýšit riziko zanesení infekce.
Některé ženy krvácejí po porodu déle než šest týdnů, některé naopak přestanou krvácet velice brzo. Důležité je, aby výtok nebyl velice silný déle než pár dnů. V případě, že se vyskytnou jakékoliv komplikace (budete těžce krvácet delší čas, součástí výtoku budou krvavé chuchvalce, budete se cítit špatně, budete mít horečku) poraďte se s vaší porodní asistentkou. Ve velice vzácných případech malá část placenty zůstane v děloze a může zapříčinit nadměrné krvácení a infekci.

Informace dodala firma Kimberly-Clark, která na náš trh před několika týdny uvedla dámské hygienické potřeby zn. KOTEX.
Reklama