Potřebujete pro miminko dudlík či šidítko? Znáte dudlík proti škytavce nebo speciální šidítko ve tvaru slzy pro nejmenší? Dudlíky jsou dneska hotová věda…
S vědomím, že kojení je přirozenou a zároveň nejlepší formou výživy, přichází Chicco s nejlepšími alternativami pro ty maminky, které z různých důvodů kojit nemohou nebo nechtějí. Chicco si neosobuje právo ovlivňovat maminky v tak intimní otázce, jako je kojení či používání různých kojeneckých pomůcek, jednoznačně ale podporuje maminky v přístupu k informacím, aby se mohly zodpovědně rozhodnout.
Příkladem mohou být Chicco dudlíky proti škytavce, které díky speciálním vnitřním drážkám a ”protiškytavkovému” ventilu umožňují během krmení vnikání vzduchu do láhve. Ten pak nahrazuje vytékající mléko, což způsobuje, že dítě nepolyká vzduch. Otvor v dudlíku vypálený laserem zajišťuje stálý proud mléka do úst a usnadňuje mísení mléka se slinami dítěte. Celkovým efektem je minimalizace možnosti vzniku škytavky, zvracení či plynaté koliky a zároveň zlepšení trávení dítěte. Dudlíky jsou vyráběny z měkkého silikonu nebo měkké 100% přírodní gumy, což umožňuje dítěti cítit teplotu mléka. Speciální směs přírodní gumy vytvořená firmou Chicco navíc zamezuje tvorbě nitrosaminu, což je látka, která se přirozeně vytváří v gumě a kterou současné evropské předpisy považují za nebezpečnou. Dudlíky Chicco jsou vyráběny v několika variantách, aby maminka mohla v maximální možné míře zohlednit věk dítěte i formu podávané stravy.
Řada vymožeností a novinek se objevuje i v nabídce šidítek, které děti dudlají pro uklidnění. Inovace se výrazně odráží hlavně ve tvarech části šidítka, které má dítě v ústech. Výrobci se neustále snaží nalézt nejideálnější tvar této části. Současnou novinkou je dudlík ve tvaru slzy. Podle velikosti samotného šidítka jej mohou používat i miminka nízkého věku. Šidítko ve tvaru slzy má sací část z přírodní gumy a měkký kryt, který nezpůsobuje zarudnutí pleti kolem úst. Díky vzduchovému ventilu, který umožňuje unikání vzduchu z šidítka, se stává šidítko ještě měkčím a tím minimalizuje tlak na patro. Je ideální pro novorozence od 0 do 4 měsíců. Odborníci nedoporučují šidítka, má pokud se vyskytnou problémy s kojením, a to zejména ze začátku po narození, kdy se dítě učí, jak správně sát mléko z bradavky. Pokud dítě hezky a bez problému pije, nemělo by šidítko správné kojení ohrozit. Šidítko ve tvaru slzy je ve výběru odstupňované podle velikosti, takže se plně přizpůsobuje velikosti patra během růstu dítěte.
Šidítka představují plnohodnotnou náhradu za dětské prsty, které si děti často cucají, což se obecně považuje za škodlivé pro správný růst zubů, rodiče tuto aktivitu mohou těžko kontrolovat a ještě obtížněji jí dítě odnaučit.
Chicco nabízí budoucím i stávajícím maminkám úplnou škálu výrobků, které by mohly během těhotenství a v prvních letech života dítěte potřebovat. Každoročně inovovaná kolekce Chicco zahrnuje potřeby pro těhotné i maminky, kojenecké potřeby, hračky, kočárky, autosedačky, dětský nábytek, plenkové kalhotky, kosmetiku, kojenecké a dětské oblečení a obuv, bezpečnostní pomůcky a mnoho dalších užitečných výrobků. U všech výrobků je samozřejmostí bezpečnost, zdravotní nezávadnost a v neposlední řadě podpora správného rozvoje dítěte. Moderní a elegantní design kombinovaný s praktickým využitím považuje Chicco za samozřejmost. Výrobky Chicco dnes patří k celosvětové špičce a v kombinaci s dlouholetou tradicí a dobrou pověstí si značka Chicco našla důvěru několika generací maminek prakticky po celém světě.

JEDINĚ KOJENÍ JE LEPŠÍ NEŽ CHICCO
Reklama