Společnost Kimberly-Clark patří k nejpovolanějším rádcům v oblasti dámské hygieny. Jako první v roce 1920 uvedla na trh menstruační vložky a ty se staly zanedlouho nedostatkovým zbožím, které bylo zpočátku prodáváno pouze v lékárnách. Pravděpodobně žádná firma neinvestovala do výzkumu a vývoje takové množství finančních prostředků, jako Kimberly-Clark v případě menstruačních vložek Kotex. Od původního produktu z roku 1920 vede k dnešní podobě vložek Kotex dlouhá cesta. Během ní Kimberly-Clark rozšiřovala nabídku svých výrobků podle aktuálních potřeb žen. Modelovala velikosti, zkoumala možnosti absorpce a anatomického tvarování. Během let přibývaly další a další produkty, které vycházely vstříc aktuálním potřebám žen, jejichž požadavky se měnily a jejichž aktivita stoupala.
Dámské hygienické vložky KOTEX byly vyvinuty tak, aby ženě v době menstruace zaručily maximální přirozenost. Poslední analýzy zabývající se potřebami žen při menstruaci identifikují vzrůstající nároky na vysokou ochranu, pohodlí a zároveň diskrétnost. Správného výsledku je dosaženo přesným nastavením jednotlivých parametrů. Vložka je neuvěřitelně tenká, ale zároveň je schopna zajistit absolutní sucho. Klíčem k této dokonalé funkčnosti je povrch, který působí na dotek přirozeně. Dokonce tak přirozeně, že stěží poznáte, že vložku máte. Navíc je anatomicky tvarovaná a svůj tvar drží po celou dobu používání.
Značka KOTEX přichází s kompletní výrobkovou řadou, nabízející jednotlivým ženám výběr vložky přesně podle jejich individuálních požadavků a situací. Společnost Kimberly-Clark si dala za cíl pomoci spotřebitelkám zapomenout na menstruaci pomocí vložek s přírodním povrchem a anatomickým tvarem, který jim umožňuje plně se věnovat jejich běžným činnostem. Produktové portfolio značky Kotex zahrnuje celou škálu výrobků od dámských vložek s křidélky přes ultratenké vložky zajišťující maximální pohodlnost až po silnější vložky pro dny silnějšího krvácení nebo na noc. Patří sem ale také slipové vložky a tampony.