Venku fouká ze strnišť a tenký letní svetřík do pasu už prostě nestačí. Ráno otevřete šatník a… NIC. Prostě nic, čím byste ho mohla nahradit. Taky znáte tu podzimní depresi, když si navlékáte dvě tři sezóny staré sako s klopami oblýskanými od žehličky? Naše rada zní: pusťte trošku žilou rodinnému rozpočtu a vydejte se na nákupy.
Někdy se za překvapivě snesitelné částky dá pořídit spousta parády. Například v obchodě švédské společnosti KappAhl, který přivítá první zákazníky ve středu 26. září v pražském obchodním centru Nový Smíchov. Abyste věděla, po čem sáhnout: dámská móda letošního podzimu bude silně ovlivněna 40. léty, zejména co se týče siluety. Úplně nejvíc se tenhle trend projeví u sukní, které jsou zdůrazněny především v oblasti kolen. Tato partie je rozevlátá a podtrhuje ženskost (a hezká kolena). Klasická rovná linie už neletí, zkuste plisování.
Co se týče kalhot, zvonům prý dozvonilo. (Taky máte ve skříni troje zánovní zvonáče? To je život…) Nosit se budou rovné kalhoty se širokými nebo úzkými nohavicemi. K nim se skvěle hodí velkorysá saténová blůza, která by měla mít nabírané rukávy, žabkování, velké manžety a límec. A taky by měla splývat. K tomu sáčko z manšestru či tvídu a budete jako ze žurnálu.
Z barev vybírejte černobílou a červenou doplněnou zlatými a bílými prvky. Všechny tyhle barvy ladí s denimem, který se nosí pořád. V nabídce letošního podzimu je také béžová v kombinaci s červenou, ale také zlatavé a bronzové odstíny. Nic nezkazíte ani se světle modrou. Ze vzorů se bude nosit kostka (na sukních nejlépe šikmá), pruhy, skotská kostka i malá kostička.
A jedna dobrá zpráva závěrem. Na rozdíl od mnoha jiných obchodů s módním zbožím KappAhl chápe, že ne každá z nás se v růstu a košatění zarazila u velikosti 36. Švédové kupodivu dávají šanci i ženám plnějších slovanských tvarů:-)

Chcete se na podzim nově a módně obléknout? Pojďte s námi soutěžit o pět poukázek na zboží skandinávské firmy KappAhl v hodnotě 1000 korun, které budete moci uplatnit v nové prodejně KappAhl v pražském obchodním centru Nový Smíchov, které zahajuje provoz ve středu 26. září!
Reklama