Miminko, i když se zdá jako nemohoucí drobeček odkázaný na vaší péči, je jedinečná osobnost, která si dokáže pěkně hlasitě prosadit svou a potrápit tak všechny příbuzné. Aby bylo miminko spokojené, je třeba zajistit mu příjemný a ničím nerušený spánek. Vždyť čeho se maminky děsí nejvíce, jsou právě probdělé noci, kdy je miminko neklidné a pláče.
Novorozenci spí nejčastěji až 16 hodin denně, v 3 - 4 hodinových intervalech mezi krmením. Ze začátku nerozeznávají den a noc, později se noční interval mezi krmením prodlužuje, někteří dobří jedlíci dokáží spát i celou noc, vzbudit se nad ránem a zase spokojeně usnout. Spolu s jídlem a jeho potřeby se miminka budí i díky potřebě přebalit plenku. Hlavně v noci je dobré, mít u postýlky přebalovací pult a připravené čisté plenky, napuštěné ubrousky pro rychlé a spolehlivé umytí zadečku a genitálií a lampičku s tlumeným světlem. Jakmile je v noci dítě nakrmené a přebalené s pocitem sucha v plence, skoro ve všech případech co nejrychleji zase usne. Pokud pláče dál, je příčina pláče závažnější – například že mu je horko nebo zima, bolení bříška, dětské prdíky, teplota, potřeba ukonejšit…
Děti spí tak dlouho, jak samy cítí, že je třeba. Nebojte se, miminko si samo řekne, když bude něco potřebovat. Spánek je pro dítě v prvním roce velmi důležitý. Hlavně ze začátku děti většinu času blaženě prospí. Vzhledem k vývoji dítěte, kdy hlavně v prvních měsících rychle přibývají na váze je spánek velice důležitý, protože hormon, odpovědný za růst miminka je v jeho malém tělíčku produkován zejména ve spánku.
Pro spokojený spánek je dobré zvolit i správné plenky. Pokud používáte jednorázové plenky, je lepší rozhodnout se pro kvalitnější osvědčené značky, které zaručují neprosáknutí moči na pokožku či přímo pokožku preventivně chrání proti poškození a vzniku opruzenin. Zejména na co je suchá a spolehlivá plenka důležitá, dítě v noci nemůžete přebalovat tak často jako ve dne a ranní „těžká“ plenka je důkazem jeho potřeb.
Naším tipem na spolehlivé plenky jsou Huggies Freedom. Patří k nejlepším značkám, které jsou k dostání na našem trhu.

Jak funguje papírová plena?
Papírové pleny jsou uzpůsobeny tak, aby maximálně absorbovaly vlhkost, kterou doslova uzamknou v plence, aby nemohla zpátky na povrch k dětské pokožce. Zadeček je držen v suchu a chráněn před onemocněním dětské pokožky, opruzeninám a infekcím, které by mohly vzniknout ve vlhkém a teplém prostředí.
Plenky Huggies jsou označovány maminkami jako výrobek, který nejlépe rozumí dětem.
Jsou k dostání ve všech velikostech, od nejmenších až po „maxi velikost miminkovskou XL“ Každá plenka je přizpůsobená potřebám dítěte a věku dítěte – nejmenší miminko jen leží, ale větší se již hbitě pohybuje a prozkoumává okolní svět. Všechny však potřebují, aby jejich zadeček zůstal v suchu. V současné době již výrobci plenek myslí na vše a plenky různě uzpůsobují potřebám dětí. Plenky Huggies Freedom zajišťují dětem maximální pohodlí a péči o dětskou pokožku, tak, aby miminko mohlo na plenku zcela zapomenout a soustředit se jen na své ”badatelské a dobyvatelské zájmy”.

Takže, pokud vás zaujal náš tip na jednorázové plenky Huggies Freedom, vyzkoušejte je a uvidíte, že miminko bude spinkat jako v bavlnce. Právě teď se můžete zúčastnit naší soutěže o tyto plenky! Čtěte pozorně tento článek a správně odpovězte na soutěžní otázku. Pokud vyhrajete, vaše miminko může plenky hned vyzkoušet!