Svatý japonský chrámový strom ginkgo je opředen mnoha mýty. Je považován za nejstarší strom na světě a jako takový i za symbol života a nadpřirozena. V celém světě se setkává i dnes s velkým zájmem. Jeho elegantní tvar, krásná barva i neobvyklé žilkování člověka fascinují a upomínají na to, že naše fyzická kondice závisí i na smyslových vjemech.
Jedním z mnoha využití rostliny ginkgo je příprava nápoje z jejích listů. Tento nápoj by se dal nazvat elixírem života, protože v sobě sdružuje neobvyklé množství kladných účinků na člověka. Ledový zelený čaj Nativa Ginkgo s lehce natrpklou příchutí je ideálním nápojem pro všechny, kteří studují, tvořivě pracují nebo se potřebují soustředit, zvyšuje vitalitu a bystrost a bdělost.
Jakými pozitivy se může ginkgo pochlubit? Je to nejúčinnější známý antioxidant, působí preventivně proti rakovině, zpomaluje proces stárnutí organismu, zmírňuje astma a alergie, je vhodný k podpoře imunity, zvyšuje prokrvení mozku a je prevencí proti kornatění cév. Kromě toho jsou známy účinky ginkgo na duševní stav člověka, protože pomáhá odolávat depresi a úzkostem a odstraňuje bolesti hlavy. Také se říká, že má léčivý vliv na impotenci… Nízká kalorická hodnota zeleného čaje Nativa Ginkgo navíc vychází vstříc všem, kdo si hlídají váhu a přitom chtějí být zdraví a fit.