Podstatou životního stylu Wellness je dosáhnout harmonického rozvoje člověka tak, aby se cítil šťastným a spokojeným, aby se mu dařilo lépe a lehčeji překonávat nástrahy a problémy každodenního života. Jak si osvojit základní návyky Wellness, které kombinují všechny tyto složky?

Tělesné a pohybové aktivity
Cvičte s rozumem a radostí. Dbejte na to, abyste nešli do posilovny s odporem, ale abyste se na to těšili.

Naučte se relaxovat
Kdo chce dosahovat maximálních výkonů, musí dokázat také maximálně relaxovat. Zkrátka, dělejte všechno na maximum. Když pracujete, nerozptylujte se myšlenkami na včerejší večer anebo následující víkend. Když naopak odpočíváte, nerozptylujte se myšlenkami na práci a na to, jak všechno nestíháte.

Udělejte si hezký den
Udělejte si každý den příjemné ráno. Přivítejte ho úsměvem. Místo nepříjemného zvuku budíku si raději zvolte buzení příjemnou hudbou. Nevyleťte z postele 15 minut před odchodem. Radši se vzbuďte o hodinu dřív, příjemně se protáhněte, nasnídejte a upravte. Několikrát týdně si dopřejte příjemnou koupel s koupelovou pěnou Fa Wellness, pusťte si příjemnou hudbu, zapalte svíčku a odpočívejte. Pěna do koupele Fa Sea Extract vykouzlí ve vaší vaně relaxační a revitalizující aroma a postará se o nádherný pocit svěžesti, pěna do koupele Fa Green Tea Jasmine Esence ze zeleného čaje a z jemných květů jasmínu vás vzpruží a obdaří vaše tělo i ducha novou energií a pěna do koupele Fa Orange Blossom, která je kombinací výjimečné esence pomerančů, grapefruitu a mandarinek, vám dodá pocit příjemné pohody a uvolnění.

Těšte se z každé maličkosti
Kdo dokáže vychutnávat život plnými doušky a každou minutu prožívá s vědomím, že je výjimečná, disponuje nevysychajícím pramenem životní radosti. Štěstí spočívá v okamžicích, o které se často připravíme, protože prožíváme den s pocitem, že nic nestíháme. Vnímejte svět kolem sebe a zapomeňte, že někam spěcháte. Tak jako tak tam nedorazíte dřív. Když se naučíte soustředit se na všechno, co právě děláte, blahodárně to změní vaše myšlení. Negativní myšlenky a nepříjemné zážitky ztrácejí na síle a častěji postřehnete to, co přináší do života malé radosti.

Myslete pozitivně
Je obdivuhodné, jak si dokážeme sami otravovat život. Náš mozek funguje totiž tak geniálně, že se chová téměř stejně, když si vybavíme nějakou skutečnost, jako když ji sami skutečně prožijeme. Svými myšlenkami tedy tvoříme svou skutečnost. Vymýšlíme si katastrofické scénáře, kritizujeme se, sami si navozujeme negativní myšlenky. Když jdete na jednání, konkurz anebo zkoušku, neříkejte si: „Nejsem připravena, určitě pohořím...“ Místo toho si řekněte: „ Mám jasnou mysl, vím, co dělám a určitě budu úspěšná.“

Zvyšujte si sebevědomí
Nálada se dá ovlivnit i držením těla. Kráčejte dynamicky, vzpřímeně, zlehka se houpejte a zhluboka dýchejte. Když k tomu přidáte mírný úsměv, úspěch je zaručen. Mějte se ráda. Nehledejte na sobě jenom chyby, těšte se ze svých kladů.

Stravujte se zdravě
Potrava je zdrojem tělesné energie a motorem pro procesy v těle, které podporují dobrou náladu. Nesnažte se týrat své tělo a duši hladověním. Dopřejte si chutné a zdravé jídlo a nepropočítávejte obsah talíře na kalorie, ochuzujete se tak o spoustu životní radosti a požitků. Jezte hodně čerstvého ovoce a zeleniny, které vám dodají životní energii. Někdy se můžete rozmazlovat i sladkostmi. Vylepšují totiž člověku náladu a čokoláda vyvolává pocit štěstí. Není to však třeba přehánět, dejte si kousek a dobře si jej vychutnejte. Dejte si záležet na stolování a dle možností jej vychutnávejte v příjemné společnosti.
Reklama