Každá maminka dbá o bezpečný spánek miminka. Nejen o bezpečí, ale také o to, aby miminko v noci neplakalo, a je jako na trní, když musí být v jiné místnosti než v té, kde miminko spí. Nemůžete ale hlídat dítě neustále způsobem, že se od něho nehnete na krok, když spí. Pokud je vzhůru, je samozřejmé, že miminko musíte mít neustále na očích, ale pokud spí přes den nebo brzy večer, máte trochu času také na sebe a miminko má klid na spánek. Nemusíte se strachovat, zda spí klidně a nepláče, pokud si pořídíte velice praktické „chůvičky“ na hlídání dětí při spánku. Pak můžete v klidu dítě zavřít v ložnici a jít třeba připravovat oběd do kuchyně. Chůvičky, jak se jim něžně říká, jsou vlastně dvě vysílačky, které při spánku dítěte zajišťují zvukový kontakt mezi vámi a dítětem. Pokud se dítě v postýlce začne vrtět nebo plakat, vysílačka vás ihned upozorní na sebemenší hluk v jeho postýlce. Vy pak okamžitě půjdete zkontrolovat co se děje a budete v klidu, že upozornění přišlo včas. Tyto vysílačky a jejich upozornění je dobré nejen v situacích, kdy miminko pláče nebo rozmrzele vrní, ale také když je nemocné a v noci kašle.

Naším tipem na tyto baby hlídačky jsou vysílačky od CHICCO! Právě o jedno balení, které je v hodnotě 3799,- Kč můžete soutěžit v naší soutěži. Stačí jen pozorně číst tento článek a odpovědět správně na soutěžní otázku. Pokud se vám podaří správně odpovědět jako třicátá, získáte je!

Jaké jsou baby chůvičky od Chicca a co všechno umí?
Mají dosah cca 80 metrů a slouží mamince pro kontrolu klidného spánku miminka. Dají se používat jak v bytě, tak na veřejném prostranství a monitorují zvuky, které vydává miminko. Jednu část chůvičky – vysílačku má miminko v postýlce a druhou má u sebe matka nebo ten, kdo dítě zrovna hlídá.
Chicco nabízí dva typy těchto bezpečnostních chůviček. Jeden typ je v provedením klasickém, druhý je trochu jiný, vysílačka, kterou má dítě u sebe je v podobě medvídka, který může svítit a hrát pro uklidnění dítěte. Medvídek hraje až sedm melodií.
Obě varianty jsou nejen na baterie, ale také mají dobíjecí článek, který se dobíjí pomocí adaptéru. Dá se nastavit hlasitost vysílače i přijímače.