Už od začátku září se v našem magazínu zabýváme činností z nejoblíbenějších – spaním. Už víte, jak si vybírat postel, kam ji v bytě postavit, do jaké postýlky uložit miminko, dokonce jsme se zabývali i tím, co jíst a nejíst před odchodem do peřin a nenechali jsme stranou ani večerní péči o pleť a odličování. O čem jsme ale ještě neřekli ani ň? No přece o nočních oblečcích! A přitom to je alfa a omega vaší ložnice :-) A ruku na srdce – taky barometr vašeho vztahu… Pokusili jsme se pro vás vyjmenovat hlavní výhody a nevýhody jednotlivých typů nočního oděvu. Pokud budete mít nějaký vlastní postřeh, neváhejte a připojte svůj názor pod článek.

Noční košile praktická - tento kus oděvu se vyznačuje tím, že je pohodlný (nejlépe bavlněný či flanelový), je v něm teplo a nikde vás nic netlačí, neškrábe ani neškrtí. Má jen jednu vadu. Je totálně antierotický. Dodnes si s hrůzou vzpomínám na flanelovou propínací noční košili až na paty a dlouhými rukávy, jíž mě k patnáctým narozeninám obdarovala jedna z mých tet. Nikdy jsem tu věc na sebe neoblékla, snad ještě někde leží na dně skříně a čeká, až na ni bude vhodný čas. Obávám se, že ta chvíle nikdy nenastane. Až budete kupovat své dceři nebo neteři dárek k narozeninám, prosím vás, vyhýbejte se dlouhatánským nočním košilím s rukávy :-) Vlastně je nekupujte ani maminkám, tchýním a babičkám. I ony chtějí být v ložnici sexy, ne? :-)

Noční košilka svůdná - tou už je docela něco jiného, protože erotická noční košilka by měla být lehká jako vánek, hladká jako hedvábí a měla by vyváženě zakrývat a odkrývat, co je třeba. Neuškodí kousek krajky nebo volánku, odvážnější dámy sáhnou po průsvitnějších materiálech. Z barev letí kromě pastelových tónů smyslně červená, tajemně fialová, nevinně bílá, sexy černá a odvážně zelená. Délka košilky není nijak omezena, záleží jen na vaší soudnosti :-)

Saténové pyžamko - tenhle noční oděv je určen těm, kdo a priori nemají rádi noční košilky, ale chtějí být přesto sexy. Saténové pyžamko mohou pracovně méně vytížené dámy nosit i po blíže neurčený zbytek dne jako domácí oděv, zvláště pokud je jejich pyžamko tvořeno delšími kalhotami a kabátkem. Módní varianta pro odvážnější má jen tenká ramínka a kraťoučké trenýrky a je ohromně erotická.

Flanelové dvojdílné pyžamo - je jen převlečenou variací na pohodlnou noční košili. Je pohodlné a teplé, má pánský střih a dlouhé rukávy a nohavice a perfektně ho užijete na chalupě, která se těžko vytopí, nebo pokud vám doma odpojili ústřední topení. Ku svádění partnera však tento oděv není z nejvhodnějších…

Partnerovo triko - je takzvaná nouzová varianta, která přichází na řadu, když se zdržíte déle, než jste původně předpokládala (znám sice dívky, co s sebou nosí noční košilku na rande pro každý případ, ale není jich mnoho…). Pokud použijete jakoby mimoděk partnerovo triko jako noční košilku, dáváte mu tím najevo, že je vám s ním dobře a že patří do vašeho světa. On tím bude pravděpodobně potěšen. Pokud se s vámi začne přetahovat se slovy „Sundej to, ještě mi to vytaháš!“, raději jděte o dům dál :-)

Nic - nejlevnější a nejpohodlnější verze nočního oděvu je vaše vlastní kůže :-) Pozor, nehodí se do chladných ložnic a do společných nocleháren. Pro svoji snadnou dostupnost a pohodlí si spaní „naostro“ oblíbilo mnoho žen všeho věku a jak jistě víte, není to nic, co by podléhalo módnímu diktátu. Nahota se nosí už drahná léta, jak o tom nakonec svědčí i známá písnička M. Rottrové Dívka, která spí jen tak…