Líbí se vám klobouky jako nostalgická vzpomínka na doby minulé. Máte rádi dekorace ze sušených rostlin? A co to takhle zkusit dohromady? Máte-li chuť, trpělivost a trošku šikovné ruce, poradím vám jak na to…
Co budete potřebovat: jutu, kterou koupíte jako metráž v obchodě s bytovým textilem, pro začátek bude stačit metr, sušené rostliny a byliny, škrob, misky s kulatým dnem, prádlovou gumu, ostré nůžky, tavné lepidlo, stuhu (uháčkovanou nebo koupenou)
Postup: Jutu rozdělte na dvě části, obě namočte do silného roztoku škrobu (čtyřikrát až pětkrát silnějšího, než je uváděno na obale pro běžné škrobení), jeden díl rozprostřete na rovnou podložku nebo pečlivě pověste, z druhého vystřihněte kruh v průměru o deset centimetrů větší než je horní obvod misky, namočte ho do škrobu a mokrý napněte na obrácenou misku a při kraji jej ohněte dovnitř a zajistěte svázanou prádlovou gumou při kraji misky. Po dokonalém uschnutí opatrně odstřihněte při kraji misky. Rovný díl vyžehlete a vystřihněte kruh s dvojnásobným průměrem misky. Vršek s dýnkem srovnejte na střed a přilepte nejlépe tavným lepidlem v pistolce. Stejným lepidlem naaranžujte suché květiny po obvodu, naaranžovanou mašlí, kterou můžete uháčkovat nebo již koupit hotovou. Z druhé strany provlečte jehlou provázek na zavěšení.
Je pěkné udělat alespoň tři různé velikosti a pověsit je jako kompozici. Tyto kloboučky jsou i šikovným dárkem pro známé a příbuzné. Zkuste experimentovat s různými druhy sušin a přírodních materiálů.

Mnoho zdaru vám při práci přeje

šikulka Týna