V rámci naší zářijové akce "Měsíc zdravého spaní na www.zena-in.cz" nemůžeme nevzpomenout činnost, která se spaním hodně souvisí. Touto činností je odličování a péče o pleť před spaním. Co všechno byste měla se svou pletí udělat zavřete oči a začnete počítat ovečky?
Večer je unavena nejen naše duše a naše tělo, ale také naše pleť. Na obličeji se nacházejí zbytky make-upu, póry jsou znečištěny okolním prašným prostředím a my máme pocit, že je nám o sto let víc… Nepomáhejte své tváři stárnout. Naopak. Jen pečlivou „údržbou“ si zajistíte mladistvý a zdravý vzhled, po jakém toužíte. Prvním krokem péče o pleť by mělo být čistění. Na trhu jsou spousty odličovacích přípravků pro všechny typy pleti, jako jsou čisticí ubrousky, odličovací gely a emulze. Použití těchto přípravků pomáhá také tomu, aby naše pleť zůstávala déle mladá a netvořily se zbytečně vrásky, protože teprve dokonale vyčištěná pleť může správně přijímat hydratační krémy. Nikdy nechoďte spát neodlíčená.
Při čištění pleti nezapomínejte ani na krk a dekolt, protože právě v těchto místech bývá nejdříve patrné stárnutí pokožky. Pokud používáte voděodolnou řasenku, použijte k jejímu odstranění speciální čisticí emulzi s olejovou složkou, nemá cenu oko donekonečna drbat obyčejným odličovadlem. Jen tím zbytečně namáháte oblast kolem očí.
Další fáze čištění pleti je tonizace. Teď přicházejí na řadu speciální tonika, která pleť osvěží, odstraní poslední zbytky dekorativní kosmetiky a umožní pleti pořádně se vypnout. Pozor, nepoužívejte tonika blízko očí a rtů, kde je pokožka jemnější.
Pak přichází na řadu třetí a velmi důležitá fáze péče o pleť, a tou je hydratace. Při ranním čistění pleti je doporučeno používat jemnější hydratační krém, který nezanechává na pleti mastný film, ale na noc dopřejte své pokožce pořádnou výživu. Noční krém by měl dodat vaší pokožce všechno, co potřebuje ke své regeneraci, proto by měl být mastnější a výživnější, obvykle obsahuje i různé přírodní látky, vitamíny a další užitečné ingredience. Noční krém nanášejte jemnými krouživými pohyby na celý obličej, krk a dekolt, oči nakonec opečujte speciálním očním krémem nebo gelem. Nepřehánějte to s vrstvou krému, protože pokožka stejně dokáže absorbovat jen určité konečné množství. Kosmetičky doporučují noční krém aplikovat těsně před spánkem, protože tělesná aktivita prý snižuje výživné účinky preparátu.

Hotovo? Tak dobrou noc…