Úsloví „To je moje krevní skupina“ používáme ve chvíli, kdy chceme říct, že je nám někdo blízký, podobný, že nám prostě „sedí“. Že to nemusí být jen společenský konverzační obrat, o tom už několik let spekuluje řada vědců i šarlatánů po celém světě.
Tato teorie vznikla v zemi tak vysoce přetechnizované, jakou je Japonsko, a těší se tam velké úctě. Říká, že osobnost a povahové vlastnosti člověka jsou do jisté míry určeny jeho krevní skupinou. Krevní rozbor tu představuje jednu z podmínek při přijetí do zaměstnání a existuje tu i vysoce uznávaná společnost AB0, která pomáhá jednotlivcům i organizacím řešit potíže nebo plánovat na základě krevních skupin. Tento pohled na věc pochopitelně zavání exrtremismem a šarlatánstvím, ale třeba na tom něco je. Z knihy Dr. Petera D´Adama „4 krevní skupiny, 4 diety“ jsme se dozvěděli, jak se lidé podle krevních skupin dělí a co by nositelé jednotlivých skupin měli udělat pro své zdraví a rovnováhu.

Skupina 0 – LOVEC:
Pro nositele krevní skupiny 0 je podstatná konzumace masa. Mají odolný trávicí systém a prospívá jim intenzivní fyzické cvičení. Jsou konzervativní a nesnášejí změny. Hlavním faktorem pro váhový přírůstek „lovců“ je lepek, proto by měli, pokud chtějí shodit, omezit konzumaci obilí a luštěnin.
Při podávání vitaminů a potravinových doplňků by měli „lovci“ mít na paměti především podporu metabolismu, podporu krevní srážlivosti, prevenci zánětů a stabilizaci funkcí štítné žlázy. Podáváme proto vitamin B, K, vápník, jód a mangan. Na stres by měli reagovat především zvýšenou fyzickou aktivitou.
„Nulkaři“ jsou vytrvalí, sebejistí, odvážní, rození optimisté. Sami v sebe věří a jsou velmi podnikaví.
Slavné „nulky“: Ronald Reagan, Michail Gorbačov, královna Alžběta II. a princ Charles

Skupina A – PĚSTITEL:
Pro „áčkaře“ je příznačný sklon k vegetariánství, mají citlivý zažívací trakt a velmi odolný imunitní systém. Jsou velmi adaptabilní a na stres reagují uklidňující činností. Protože je A skoro opakem 0, budou áčkaři štíhlí, jestliže vyřadí z jídelníčku maso a zvýší konzumaci zrní.
Z potravinových doplňků podáváme vitamin B, C, E, vápník, železo, zinek, selen, chrom (poslední jen opatrně), protože „pěstitelé“ by měli hlavně zohlednit posílení imunitního systému, dodávání protirakovinných látek a posílení srdeční činnosti.
Lidé se skupinou A jsou velmi adaptabilní, mají otevřenou povahu, dobře se s nimi spolupracuje, jsou ukáznění a mají sebekontrolu.
Slavná „áčka“: Richard Nixon, Jimmy Carter, Adolf Hitler

Skupina B – KOČOVNÍK:
Ze všech typů je kočovník nejpřizpůsobivější na změny stravy, je nevyhraněným konzumentem mléčných výrobků, je vyrovnaný, na stres reaguje tvořivostí a k zachování štíhlosti musí mít rovnováhu mezi psychickou a fyzickou zátěží.
Při podávání vitaminů a doplňků by měli kočovníci sledovat především zlepšení účinnosti inzulínu, posílení protivitrové imunity a zlepšení psychické koncentrace především konzumací hořčíku.
„Béčkaři“ jsou mnohem přizpůsobivější než předchozí skupiny, jsou vyrovnaní, tvořiví, umí nacházet nové úhly pohledu a jsou empatičtí. Mají v sobě jak silné tělesno, tak duchovní sílu a vyrovnanost.
Mezi slavnými béčkaři je například spisovatel Franz Kafka.

Skupina AB – ZÁHADA
Tato krevní skupina je poměrně moderní – je stará méně než tisíc let, je velmi vzácná a představuje spojení skupiny A a B. Na stres reaguje tvořivým elánem a dravostí, o faktoru váhového přírůstku se dá pouze spekulovat.
Potravinové doplňky: vitamin C a opatrně selen a zinek, čímž si nositelé této skupiny posilují imunitu a srdce.
Povaha majitelů AB-skupiny je velmi oduševnělá a tak trochu „praštěná“ či zvláštní. Existují teorie, že Ježíš Kristus měl skupinu AB, ale to není a nebude ověřené. Charisma lidí s touto skupinou je velmi silné a svým majitelům působí často potíže, jsou to lidé úchvatní a k jejich nejslavnějším představitelům patřili John F. Kennedy a Marilyn Monroe.
Reklama