Je mnoho „zaručených“ rad, jak ovlivnit pohlaví miminka. Od teorie rychlých mužských a pomalých ženských spermií až po ty pravé diety či doporučený jídelníček. Nikdy ale nikdo nepotvrdil, že by nějaká metoda byla správná a že by fungovala na 100 %. Naopak, vždy, kdy se najde někdo, komu právě toto vyšlo, pro všechny ostatní to funguje, ale jakmile metoda selže, jen všichni pokrčí rameny, že se chybička vloudila. Nicméně moment identifikace pohlaví budoucího člověka zajímá lékaře i šarlatány po mnohá staletí.
Pohlaví dítěte určuje spermie muže, která může být mužská nebo ženská. Podle výzkumů se mužská spermie pohybuje rychleji, ale přežívá kratší dobu než ženská. Pravděpodobnost, že to bude chlapeček, se zvýší, dojde-li k pohlavnímu aktu přímo v době ovulace – asi 14 dní před očekávanou menstruací. Pokud si přejete holčičku, máte větší šanci, dojde-li k pohlavnímu styku asi tři dny před očekávanými plodnými dny. Nic ale není zaručené, nemůžete se na to spolehnout.
Co když to budou dvojčata? Jedna dvojčata připadají asi na 80 těhotenství. Větší pravděpodobnost dvojčat má ten, kdo je má v rodinné anamnéze. Dvouvaječná dvojčata – Dvě samostatná vajíčka jsou oplodněna dvěma samostatnými spermiemi. Jsou třikrát častější než dvojčata jednovaječná. Každé z dětí má svou placentu, mohou být stejného i různého pohlaví, nemusejí si být podobné. Jednovaječná dvojčata - Vzniknou tak, že jedno vajíčko oplodněné jednou spermií se rozdělí na dvě poloviny, z nichž každá se vyvine v samostatné dítě. Tato dvojčata mají společnou placentu, jsou vždy stejného pohlaví a mají stejné fyzické rysy a genetické vybavení. I když vypadají stejně, stejně stejné nejsou. Jejich povaha, nadání a psychika je rozdílná. Často bývá jedno průbojnější než druhé.
Reklama