Nedávno se na internetu objevily další zajímavé stránky věnované zdravotní problematice, konkrétně očkování. Najdete je na adrese www.ockovani.com a budou zajímat hlavně rodiče menších či větších dětí. Dozvíte se zde, co to vlastně očkování je, zda je zdraví nebezpečné, či naopak prospěšné, jak vypadá očkovací kalendář, jakých doznal změn v posledních letech a najdete zde i informace o možných vedlejších reakcích po vakcinaci. V případě, že hodláte nechat sebe nebo své děti očkovat například proti žloutence, chřipce, klíšťové encefalitidě nebo meningokokové meningitidě, můžete se zde dozvědět jak očkování probíhá a komu je zvláště doporučeno.
Na adrese www.domuvezdravi.cz najdete spousty důležitých informací pro cestovatele, kteří se chystají do vzdálených zemí. Zjistíte, jaká jsou doporučená nebo povinná očkování právě pro vaši cestu, na koho a kdy se obrátit v případě, že se chystáte třeba do tropů, nechybí ani užitečný aktualizovaný seznam očkovacích center po celé republice i s adresami, kontaktními telefony, ordinačními hodinami a stručnou informací o tom, jaké očkování zde provádějí.
Očkování proti žloutence věnují české média v posledních měsících značnou pozornost. Je to díky zavedení plošného očkování, především však kvůli stoupajícímu výskytu žloutenky typu B mezi mladými lidmi. Na adrese www.vseozloutence.cz můžete najít komplexní informace o problematice žloutenek - jaké typy žloutenek rozeznáváme, jaký je jejich průběh, rizikové aktivity pro jejich přenos, kdo je a kdo není v riziku, reálné příběhy lidí, kteří se žloutenkou v Čechách nakazili. Prostor je věnován i očkování – kde se může zájemce nechat očkovat, co to obnáší, kolik očkování stojí a na jak dlouho očkování chrání.
Stránky připravila Česká společnost podpory zdraví po konzultaci s dětskými lékaři a jinými odborníky.