Ženy, které používají tampony o.b. jsou překvapené, když se dozvědí, jako dlouho jejich diskrétní značka vlastně existuje: V loňském roce oslavily tampony o.b. již své 50. narozeniny! Poprvé spatřily světlo světa 13. března 1950 v Německu a u jejich zrodu stála gynekoložka – MUDr. Judith Esser Mittag, která jim také dala případné jméno – o.b., nebo-li „Ohne Binde“ („Bez vložky“). Jejich uvedení na trh bylo spojené se sloganem „Neomezená, v bezpečí, svobodná – díky o.b. hygieně“.
V Německu byl takový výrobek pro ochranu při menstruaci úplně nový, a protože se používal uvnitř těla, nabídl ženám novou kvalitu života během jejich menstruace. Dnes jsou tampony o.b. k dispozici ve více než 60 zemích a staly se nejoblíbenější značkou hygienických tamponů v Evropě. Jsou synonymem svobodného a jednoduchého přístupu k životu.

Jak se o.b. vyrábí?
Prvním krokem při výrobě tamponu je nastříhání pásů vláknitého materiálu. Pásy se potom svinou do ruličky a slisují. Při tomto postupu získávají tampony o.b. svou kulatou špičku a osm drážek, které jsou pro ně charakteristické. V této fázi je rovněž bezpečně zachycena vytahovací šňůrka. Při slisování se vytvoří pevná vláknitá síť, která zajišťuje soudržnost tamponu při zvlhčení. Nakonec se na tampon navine jemný obal, který usnadňuje zavádění a zabraňuje uvolňování vláken.
Tvar s osmi drážkami, který je chráněn výrobním patentem, zajišťuje, že se všechny tampony o.b. rovnoměrně roztahují po celém svém objemu a přirozeně se tak přizpůsobí tělu. Díky této „přirozené přizpůsobivosti“ nabízejí tampony o.b. spolehlivou ochranu a v porovnání s tradiční menstruační vložkou jim na to stačí pouze třetina materiálu.