Na diskutované téma intimní depilace přirození nám gynekolog, MUDr. Vladimír Folauf řekl následující rady:

1) Je mnoho žen, které si tuto depilaci provádějí, není to nic neobvyklého.
2) Každá žena, která takovou depilaci podstupuje, ať už si jí dělá sama nebo ji depiluje někdo jiný, musí vědět, že po depilaci by měla vyholenou kůži příslušným způsobem ošetřit, tedy desinfikovat např. toaletní vodou, podobně jak to dělají muži, kteří se holí. Velice často se totiž jako lékař setkává s onemocněním, které se jmenuje "vulvovaginitida", což je postižení vulvy vzniklé mimo jiných příčin například právě následkem depilace následované zánětem vlasového pouzdra chloupku v kůži na intimním vyholeném místě. Je to velice bolestivá záležitost, často se pojí i s poševním výtokem. Tento zánět se pak dlouho léčí a bolestivost je velice nepříjemná.
3) Žena nemusí mít strach, že se jí toaletní voda či jiný desinfekční prostředek dostane na sliznici v pochvě. Měla by desinfekci po depilaci provádět vestoje opatrným roztíráním na vyholených místech.
4) Také důležitá je hygiena holicích pomůcek, nejlepší je asi kvalitní ostré žiletkové holítko, neměl by vadit ani holící strojek. Co by ale pan doktor Folauf nedoporučoval, je studený či teplý vosk, kdy se ochlupení strhává, protože to by v této oblasti mohlo být mírně bolestivé, /míněno v žertu, neboť to by asi nikoho vážně nenapadlo/.
Reklama