Znáte ty nervydrásající knížky a filmy, kde je chudák bezbranný hrdina pronásledován a špehován všude, kam se pohne, kde je odposloucháván každý jeho rozhovor a sledován každý jeho krok? Tak tohle si můžete už 1. srpna vyzkoušet na vlastní kůži v ulicích Berlína, kde se odehraje první kolo hry, která se dá nazvat „Hon na muže.“
Pravidla jsou jednoduchá: "Běžec" se musí schovávat, aniž by byl odhalen, 24 hodin denně po 24 za sebou následujících dní v předem určeném a pro něj neznámém městě, a to téměř bez prostředků. Pokud nebude odhalen do 24 dnů, získává prémii 10.000 amerických dolarů. Jestli se ale někomu podaří jej najít, dostane 10.000 amerických dolarů nálezce. Běžec bude pronásledován lidmi z celého světa ve městě, ve kterém se skrývá, a po Internetu. Honu se po Internetu může zúčastnit každý, a to tak, že vyšle "Lovce", jímž je příslušník elitní vojenské jednotky. Jeho jediným úkolem je hledat Běžce pro lidi, kteří ho chtějí najít, ale nežijí ve městě, kde soutěž probíhá.


Podle mluvčího pořádající společnosti A. Wolana čeká na běžce 24 dní plných stresu a fyzické zátěže. Aby hledaný nezůstával stále v úkrytu, bude muset každý den splnit jeden úkol, při kterém bude nucen ukázat se na veřejnosti, a denně bude muset doložit splnění úkolu. Důkaz bude muset být umístěn na Internetu ve formě obrázku, videosekvence nebo zvukového souboru. Kromě toho bude mít u sebe neustále mikrofon, takže všichni uslyší, s kým hovoří 24 hodin denně.
Pokud prý budete mít podezření, že jste kápli na toho pravého „hledaného“, stačí jej jen oslovit a sdělit mu své jméno a telefonní číslo pro pozdější identifikaci nálezce. To bude teda pěkná mela, až se budou všichni v Berlíně na potkání oslovovat:-)


Hon se má každoročně konat v několika metropolích po světě, o té příští můžete hlasovat na Internetu – www.realityrun.com, kde jsou i další informace o soutěži. Pro hamižné ještě jeden tip: 1. srpna 2001 propukne v New Yorku ve Spojených státech amerických honička o 100.000 amerických dolarů, které se zúčastní všichni vítězové předchozích kol!
Reklama