Možná si říkáte, že mytí vlasů není žádný problém, a přesto se již při něm dělá spousta chyb. Například použitím nevhodného šamponu, nedbalým splachováním, nežádoucím drhnutím. Vlasy se tak namáhají a trvale poškozují, což je nepříjemné, neboť na rozdíl od pokožky se nemohou regenerovat. A než dorostou nové, uplynou při polodlouhých vlasech nejméně tři roky. Za tu dobu se asi 250krát umyjí – o důvod víc, proč právě mytí provádět zvláště opatrně.

Před umytím důkladně pročesat kartáčem
Zní to banálně, ale účinek je trojnásobný. Důkladné vykartáčování, nejlépe přes hlavu, podpoří prokrvení pokožky hlavy. Vlasové kořínky jsou tak lépe zásobeny živinami a jsou silnější a zdravější. Navíc se z nich odstraní zbytky laku, lupy a hrubší nečistoty. Při mytí v předklonu se vlasy tolik nezacuchají a dají se potom bez velkého tahání a trhání dobře rozčesat.

Účinnost šamponu není závislá na množství
Tady platí osvědčené pravidlo, že méně je někdy více. Moderní šampony jsou tak účinné, že pro všechny délky vlasů postačí stejné množství. Čím více šamponu použijeme, tím déle pak musíme vlasy splachovat. Čistší tím ale nebudou. Proto je většinou zbytečné druhé mytí – to platí především pro ženy, které si vlasy myjí denně. Stejně důležité je vědět, že moderní šampony jsou založené na jiné bázi, než staré, a proto nemusí vždy extrémně pěnit. Nezapomeňme, že vlasy před mytím musíme důkladně navlhčit.

Šampon nenanášet přímo na vlasy
Nejde pak rovnoměrně rozetřít a působí nestejnoměrně. Lépe je nanést nejdříve potřebné množství do dlaní a pak ho roztírat – směrem od zátylku – v mokrých vlasech. Dobré je rovněž rozmíchat hřebenem šampon s trochou vody a směs nalévat rovnoměrně na mokré vlasy.

Volit vhodné výrobky
Šampony by měly vaše vlasy důkladně, ale jemně, zbavovat nečistot a zbytků stylingových přípravků, a tím zanechat vlasy krásné a jemné. Lybar Original vám nabízí širokou škálu šamponů, obsahující látky, jež tvoří výživný mix přispívající k regeneraci a zlepšení celkové kondice vlasů a blahodárně působící i na jemnou vlasovou pokožku. Tyto produkty si vybíráme dle typu vlasů.

Lybar Original šampon s vitamíny a elastinem pro normální a mastné vlasy kromě elastinu a vitamínů skupiny B obsahuje i vitamín E. Díky jemnému působení aktivních látek je ideální pro častější mytí. Jeho pravidelným používáním získávají vlasy hebkost, jemnost a zdravý lesk.
Šampon Lybar Original proti lupům s vitamíny a elastinem pro suché a normální vlasy důkladně odstraňuje kromě nečistot i lupy a zároveň zabraňuje jejich tvorbě. Vlasy jsou čisté a díky elastinu a vitamínům se jim dostává velmi důležité ochrany a výživy.
Lybar Original šampon proti lupům s vitamíny a elastinem pro mastné vlasy nejen vlasy dokonale umyje, ale navíc je účinně a šetrně zbaví lupů. Při pravidelném používání navíc zabraňuje jejich tvorbě. I vlasy se sklonem k mastnotě, která může souviset s nežádoucí tvorbou lupů, tak zůstávají přirozeně vzdušné a lehké.
Lybar Original šampon 2 v 1 s vitamíny a elastinem pro každodenní mytí je určen ke každodenní péči o všechny typy vlasů. Pečlivě vybrané kondicionační složky dodávají vlasům hebkost, vláčnost i lesk, čímž zároveň usnadňují jejich rozčesávání.
Lybar Original šampon s elastinem a vitamíny pro suché a poškozené vlasy je díky jemnému působení aktivních látek určen pro časté mytí. Pravidelným používáním získávají vlasy hebkost, jemnost a zdravý lesk.

A co na závěr? Péče o vlasy poškozené následkem slunění, barvení, častého mytí a jinými procedurami
Ideální po umytí vlasů je aplikace balzámů, které blahodárně působí ke zlepšení celkové kondice vlasů a vlasové pokožky.
Lybar Original vlasový balzám s vitamíny a elastinem je určen k regeneraci všech typů vlasů, především vlasů „unavených“ nebo poškozených. Uklidňující balzám s elastinem, provitamínem B5 a důležitými vitamíny B3 a E vlasy i pokožku jemně ošetří, usnadní rozčesávání a vrátí jim to, co nejvíce postrádají – původní krásu a zdraví.

V nouzi si vyrobíme šampon doma
Nemáme-li doma žádný šampon, pomůže nám z nouze starý domácí recept: rozmícháme vaječný žloutek s trochou teplé vody, důkladně směs vetřeme do mokrých vlasů a pečlivě opláchneme. Vaječný lecitin pracuje jako emulgátor, který spojí vodu a mastnou nečistotu v emulzi, jež dobře čistí.

Šampony a balzámy Lybar Original si můžete objednat i přes internet na adrese: href=http://www.mujobchod.atlas.cz/lybar> www.mujobchod.atlas.cz/lybar.
Reklama