Když mi předepsal pan doktor ve třetí třídě brýle, můj svět se zhroutil – je konec s kariérou herečky či zpěvačky. Můžu být akorát tak UČITELKA! Můj obrýlený otec vůbec nechápal, kde je problém. Moje matka, která chodila se čtyřmi dioptriemi bez brýlí a nasazovala si je v kině až při titulcích, mi rozuměla.
Na tabuli jsem mžourala bez brýlí, neboť jsem nebyla schopná unést narážky na šprťounskýho brejlovce – bohužel jsem se ještě ke všemu dobře učila. V tanečních jsem odhodlaně vyrážela bez brýlí k těm, kteří mi jako rozmazané skvrny připadali docela pohlední, abych zblízka zjistila, že jejich akné vypadá jako odvrácená strana Měsíce po atomovém výbuchu.
Pak už se nedalo nic dělat a já musela začít brýle opravdu nosit, protože mě známí obviňovali, že je schválně nezdravím, vrhala jsem se naopak do náruče cizím lidem na ulici, protože mi jejich siluety připadaly povědomé, a šlapala jsem na psy menších ras. Protože už to bez nich nešlo, muselo to jít s nimi a já si z brýlí udělala přednost. Ptáte se jak? Udělala jsme ze sebe INTOŠKU. V sedmnácti letech podniknete pro svou image ledacos. Nosila jsem nejen brýle, ale i cvikry, a dokonce jsem měla na plesy lorňon osazený dioptrickými skly. Moje neobrýlené kamarádky byly zoufalé z mých nebývalých společenských úspěchů a houfně nosily podobné brýle jako já s obyčejnými sklíčky:) – to je svatá pravda!
Dnes si život bez brýlí vůbec nedokážu představit. Když si je sundám, vypadám jako cizí, ošklivý člověk nebo spíš poloslepý krtek. Mí přátelé se zlobí, když si výjimečně vezmu kontaktní čočky, protože tvrdí, že to vůbec nejsem já. A muži? Zjistila jsem, že určitý typ mužů z obrýlených žen naprosto šílí. Má to několik důvodů:
1. Muži obrýlené ženy velice respektují a připisují jim inteligenci, kterou vůbec nemusí ve skutečnosti mít.
2. Mnoha mužům připadají obrýlené ženy velice sexy, jsou pro ně tak trochu typem pokryteckých intelektuálek a puritánek z pornofilmů, které se do poslední chvíle tváří upejpavě, pak si sundají brýle, rozpustí vlasy a děsně to rozjedou.
3. Muži touží sundávat ženám brýle. Pro muže totiž symbolizují brýle tajemství a jakousi pomyslnou poslední část obrnění. Normální ženu mohou pouze svlékat z ošacení, ale obrýlená má ještě jedno poslední tajemství. Teprve když si sundá brýle, je skutečně nahá a odevzdaná.
Všem ženám-brejlovcům proto doporučuju: staňte se kobrami!