Problém, o kterém vám chci napsat, se týká mojí kamarádky. Vždycky patřila k nejkrásnějším holkám od nás ze školy a teď, co chodí do práce vypadá ještě líp, dbá na sebe a opravdu je to kočka. Nikdy neměla ani deko navíc ale už docela dlouhou dobu trpí utkvělou představou, že je tlustá.
Co jí znám, tak toho nikdy moc nesnědla, ale poslední dobou je to opravdu na hranici. Když si spolu jdeme někam sednout, vždycky si dá leda minerálku nebo střik s bílým vínem se slovy, že už jedla. Když se jí zeptám, co jedla, odpoví, že ráno měla jogurt. Bydlí sice s matkou, ale ta se o ní moc nezajímá, takže Jana nemá nad sebou vůbec žádnou kontrolu. Za poslední měsíce strašlivě zhubla, oblečení na ní jen visí a i pleť a vlasy vypadají hrozně. Je bledá, skoro průsvitná a vypadá nemocně. Říkám jí, ať neblbne, nebo špatně dopadne a skončí v nemocnici, ale ona se jen zlobí a odbývá mě, že přece bude léto a ona musí zhubnout do plavek. Ale je jako kostřička, docela se jí ztratila i prsa a žebra jí jsou vidět skrz tričko. K tomu všemu ještě hrozně kouří. Dokonce už si toho, co se s Janou děje, všimla i její matka a volala mi, jestli nevím, co je s ní. Řekla jsem jí, že mám strach, aby Jana netrpěla anorexií ale její máma si myslí, že to přeháním.
Mám o kamarádku opravdu strach, ale nevím, jak jí pomoci, když ona sama i její rodina to celé takhle zlehčují. Přece jí nemůžu násilím odvést k doktorovi. Nebo mám čekat, až se úplně zhroutí a bude k ní muset přijet záchranka? Máte někdo zkušenosti s takovým problémem? Budu vděčná za každou radu.
Hanka
Reklama